Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

animoca BRANDS, METAVERSE FONU HEDEFİNİ DÜŞÜRDÜ

fonu

Kasım ayında metaverse fonu hedefini 2 milyar dolar olarak açıklayan Animoca Brands, bu rakamı yarı yarıya azaltarak 800 milyon dolara düşürdü.

Reuters’ın haberine göre NFT ve oyun yatırımcısı Animoca Brands, metaverse fonunun hedefini yüzde 20 azaltarak 800 milyon dolara indirdi. Şirketin geçtiğimiz Kasım ayında açıkladığı ilk hedef 2 milyar dolardı. Bu hedef daha sonra Ocak ayında 1 milyar dolara indirildi. 

Şirketin Hisseleri Değerinin Altında Fiyatlanıyor

Firma, geçtiğimiz Temmuz ayında Temasek’ten aldığı 75 milyon dolarlık bağışın ardından 6 milyar dolar değerine ulaşmıştı. Ancak şirketin hisseleri, ikinci piyasalarda 2 milyar dolar gibi çok daha düşük bir fiyatta değerleniyor.
Bazı çevrelerde metaverse’ün potansiyeli hakkında büyük bir heyecan olsa da, büyük ölçüde kanıtlanmamış bir kavram olmaya devam ediyor. 
Kasım ayında kripto para borsası FTX’in iflas etmesi, bu ay içerisinde de Silvergate, Signature gibi kripto dostu bankaların zor günler yaşaması metaverse ile ilgili yatırım iştahına darbe vurmuş olabilir. 
Animoca Brands, geçtiğimiz günlerde Hex Trust ile birlikte ortak cüzdan girişimi olan Gryfyn için 7,5 milyon dolar toplamıştı. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video