Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

YATIRIM YAPTIĞINI UNUTMUŞTU, HATIRLAYINCA HAYATI DEĞİŞTİ

yatırım

2009 yılında bir Norveçli genç Bitcoin’e yatırım yaptığını yıllar sonra hatırladı.

2009 yılında bir Norveçli genç, yeni ve ilgi çekici bir teknoloji olarak Bitcoin’e yönelerek, 10 bin adet Bitcoin’i satın aldı. Kristoffer Koch adındaki yatırımcı, Bitcoin’in henüz yeni yeni adını duyurmaya başladığı bir dönemde oldukça ilginç bir karara imza atıyor.

Dijital para hakkında yazılanlar, 25 yaşındaki Kristoffer’ın dikkatini çekiyor ve genç adam, belki de biraz macera arzusuyla, belki de geleceğin para birimine erken yatırım yapmanın heyecanıyla, ilk yatırımını yapıyor.

O dönem için oldukça cesur bir hamle olan bu yatırımıyla tam 10 bin Bitcoin alıyor. 10 bin Bitcoin’in toplam değeri ise o zaman sadece 22-25 dolar arasında.

Satın alma işlemini yaptıktan sonra Koch, Bitcoin ilgi ve değer görmediği için cüzdanındaki paralarının yarısını satıyor. Geriye kalan 5.000 Bitcoin’i de dijital cüzdanında öylece kalıyor.

Yıllar geçiyor ve Koch, o dönemde yaptığı bu küçük yatırımı tamamen unutuyor. Ancak Bitcoin, bu süre zarfında durmaksızın değer kazanıyor.

2013 yılında ise internette gördüğü haberler sayesinde cüzdanı aklına geliyor.

Dijital cüzdanına dönüp baktığında kalan 5 bin coin’i, uzun uğraşları sonucunda kurtarmayı başarıyor.

2013’te 5 bin Bitcoin 850 bin dolara denk gelirken Koch, 4 bin Bitcoin satıp kendisine bir ev alıyor ve Norveç’te gündem oluyor.

2018 yılında yapılan bir vergi araştırmasına göre ise Koch’un 2 milyon dolar civarında bir mal varlığı ve 60 Bitcoin’i olduğu belirtiliyor.

Koch, eğer tüm yatırımını saklasaydı şu an yaklaşık 27 milyon doların sahibi olacaktı.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video