Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

“XRP KARARI KRIPTO PARA PİYASASI İÇİN DÖNÜM NOKTASI!”

XRP

ABD bankacılık devi JPMorgan, SEC-Ripple (XRP) davasında alınan kararların kripto para sektörü için bir dönüm noktasını temsil ettiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden kayıt dışı menkul kıymetler davasında, Yargıç Analisa Torres, XRP’nin bazı senaryolarda menkul kıymet sayılamayacağına karar vermişti.
JPMorgan 14 Temmuz tarihinde yayınlanan bir araştırma raporunda, bu kararın kripto para sektörü için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. JPMorgan, verilen karar ile birlikte kripto para ekosisteminde neyin menkul kıymet sayılıp sayılmayacağına dair bir netlik kazanıldığını belirtti.
Kripto para regülasyonu ile ilgili bir netlik sağlanamamasının büyük sermayedarları kripto para ekosisteminden uzak tuttuğunu dile getiren JPMorgan, bu noktada inovasyonun, değerleme noktasında büyümenin ve benimsemenin de yavaşladığını ifade etti. JPMorgan ayrıca geçtiğimiz yıl içerisinde regülatif eylemlerin hızlanmasıyla bu durumun kızıştığına dikkat çekti.
Kararın, kripto para şirketleri için yasal düzlemde bir savunma noktası sağladığını ve önemli bir kazanımı temsil ettiğini dile getiren bankacılık devi, buna rağmen alınan kararın mutlak bir galibiyeti temsil etmediğinin altını çizdi.
Bu doğrultuda kripto para ekosisteminin regülasyonuna dair mücadelenin devam edeceğini öne süren JPMorgan, SEC’nin kararı temyize taşıyabileceğini ve gelecekte de benzer davalar açmaya devam edebileceğini söyledi. JPMorgan yine de düzenleyici baskının yavaşça azaldığını yönünde görüş belirtti.
Öte yandan SEC eski İnternet İcra Dairesi sorumlusu Jhon Reed Stark da kararın muhtemelen SEC tarafından temyize taşınacağı yönünde görüş bildirmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video