Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

WALL STREET JOURNAL:” BINANCE’İN EN BÜYÜK PAZARI ÇİN”

Wall

Wall Street Journal (WSJ) tarafından incelenen belgelere göre Binance, Çin’i en büyük pazarı olarak görüyor. Çin’in ardından Güney Kore, Türkiye, Vietnam ve İngiliz Virgin Adaları geliyor.

WSJ, ülkedeki kripto yasağına rağmen Binance ekiplerinin potansiyel suç faaliyetlerini tespit etmek amacıyla düzenli olarak Çin kolluk kuvvetleriyle iş birliği yaptığını bildiriyor. Belgelere göre Binance’in Çin’deki aktif kullanıcı sayısı 900 bin.
Veriler, Çin’in Binance için 80,6 milyar dolarlık bir vadeli işlem piyasası ve 9,4 milyar dolarlık bir spot piyasa olduğunu gösteriyor. Güney Kore ise vadeli işlemlerde 56,9 milyar dolar, spot hacimde 1,39 milyar dolarlık bir hacim sağlıyor. Buna karşılık İngiliz Virgin Adaları’nın spot hacmi 12,82 milyar dolar iken vadeli işlem hacmi 5 milyar dolar olarak belirleniyor.
Çin merkezli trader'lar coğrafi kısıtlamaları atlatabilmek için genellikle Sanal  Özel Ağ (VPN) ve Palau'nun RNS.ID gibi dijital programlar kullanıyor.
Binance aynı zamanda Çin yuan'ına yönelik kripto para çiftlerinde peer-to-peer işlemler sunuyor ve Alipay, WeChat gibi ödeme sistemleriyle fiat on-ramp'lere de izin veriyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video