Ekim 3, 2023
İstanbul/Turkey
Krıpto Para

VITALIK BUTERIN’DEN “KRIPTO PARA KIŞI” İÇİN ÖĞÜTLER

Buterin

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Straits Times’ın genel yayın yönetmeni Sumiko Tan ile kısa süre önce yaptığı bir röportajda, kripto para piyasası kullanıcılarından “daha basit şeylere” yatırım yapmalarını istedi.

Vitalik Buterin: “Daha Basit Şeylere Yönelin”

Kanadalı yazılımcı, kripto para birimi yatırımcılarını “bireysel kişi yeteneklerine” güvenmemeye çağırdı.
Buterin, Ethereum fiyatını çok yakından takip etmediğini iddia etti. Buterin, “satın alıp daha sonra bu varlıkları bekletmeyi” tercih ettiğinden kripto paralarda spekülasyon yapmadığını belirtti.
Buterin’e Ethereum’un potansiyel olarak kötü amaçlar için kullanılmasından endişe duyup duymadığı sorulduğunda, Kanadalı yazılımcı birden fazla merkeziyetsiz finans (DeFi) saldırısı yaşandığını söyledi. Aynı zamanda, Ethereum topluluğunu iyi şeyleri destekleme ve kötü şeylere karşı çıkma konusunda iyi oldukları için övdü.
Buterin’e göre Bitcoin topluluğuyla ilgili temel sorunlarından biri, bu topluluğun üyelerinin Bitcoin topluluğunu destekleyen zengin ve güçlü herkesi “otomatik olarak” sevmesi.
Birçok Bitcoin’cinin, sırf hükümetinin kripto uygulaması nedeniyle El Salvadorlu lider Nayib Bukele’ye hayranlık duymaya başladığını hatırlattı.
Vitalik Buterin, kripto para topluluğu içinde bu kadar övülmeye alışamadığını belirtirken, kendisi hakkında yapılan bazı tanımlamalara katılmadığını da sözlerine ekledi:

“Sanırım herkes kendisinden bir parçayı bana yansıtıyor. Ve bu çok garip. Bazen kendimle ilgili bir tanımlama görüyorum ve bununla kendimi hiçbir şekilde bağdaştıramıyorum.”

Vitalik Buterin aynı röportajda ayrıca Singapur’u da eleştirmiş ve bu ülkenin Blockchain teknolojisini kripto paralar olmadan benimseyemeyeceğini savunmuştu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video