Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

VISA, ÖDEMELERDE SOLANA AĞINI KULLANACAK

Solana

Küresel ödeme devi Visa, Ethereum ağına ek olarak sabit kripto para ödemelerinde Solana ağının da kullanılacağını duyurdu. Solana’nın kripto varlığı SOL, Salı günü Visa işbirliği haberinin ardından sıçradı.

Visa, USDC sabit koininin Solana ağı üzerinden transferinin başlatacağını duyurdu. Haberin ardından Solana’nın kripto varlığı Sol, Salı günü sıçradı.

Ödeme devi tarafından konuya dair yapılan açıklamada, “Bu gelişme uluslararası ödemelerin hızını artırmaya ve müşterilerimizin kolayca para gönderip almaları için modern bir seçenek sunmaya yardımcı olabilir” ifadelerine yer verildi.

Şirket, ayrıca pilot program kapsamında Worldpay ve Nuvei ile iş birliğini duyurdu. Solana, Ethereum’a rakip olmayı amaçlayan birkaç ağdan biri olarak biliniyor. Hızı ve maliyet etkinliği açısından Solana, Ethereum yerine uygulama geliştirmeyi tercih eden geliştiriciler arasında tercih edilebiliyor.

Solana’nın token’ı SOL, Coin Metrics’e göre, Salı akşamı haberin ardından yüzde 4,34 yükselerek 20 doların üzerini test etti.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video