Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

UKRAYNA AIRDROP YERİNE NFT DAĞITACAK

Ukrayna, kripto para ile bağış yapan kişilere airdrop yapacağını duyurmuştu. Bu kararından vazgeçtiğini ve NFT dağıtmaya karar verdiklerini duyurdu.   
Bilindiği üzere Ukrayna hükümeti, kripto para birimiyle bağış kabul ettiğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Ukrayna, bağış yapan kişiler için airdrop duyurusu da yapmıştı. Birçok isim bu duyuruyu olumlu karşılarken yeni bir karar çıktı. Ukrayna airdrop planlarından vazgeçtiğini duyurdu.

Başbakan Fedorov: “Airdrop’tan Vazgeçtik, nft dağıtacağız”

Ukrayna, dün aldığı airdrop kararından güvenlik araştırmalarını sebep göstererek vazgeçtiğini duyurdu. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mihailo Fedorov, konuyla ilgili duyuruyu yapan isim oldu.

Fedorov, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Dikkatlice düşündükten sonra airdrop'u iptal etmeye karar verdik. Her gün Ukrayna'nın saldırganlığa karşı savaşmasına yardım etmek isteyen daha fazla insan var. Bunun yerine, yakında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini desteklemek için NFT'leri duyuracağız.”
Son olarak Hatırlanacağı üzere Ukrayna’nın kripto para cüzdanları açmasıyla birlikte, ülkeye milyonlarca dolarlık kripto para bağışı yapılmıştı. Polkadot kurucusu olan Gavin Wood da Polkadot (DOT) cüzdanı açılması durumunda 5 milyon dolar değerde DOT göndereceğini açıklamıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video