Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

TÜRKİYE’NİN ‘KRIPTO’ TİCARETİNİN BİLANÇOSU

ticaret

CoinGecko verilerine göre Türkiye’de yılın ilk altı ayında Türkiye’de 34,91 milyar dolarlık kripto para ticareti yapıldı.

Türkiye’nin 2023’ün ilk altı ayına ilişkin kripto karnesi açıklandı. CoinGecko tarafından Türkiye'de en çok kullanılan kripto para borsalarından derlenen veriler, kripto ticaret hacimlerinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 46,8’lik daralma yaşandığını gösteriyor. Yılın ilk altı ayında Türkiye’de 34,91 milyar dolarlık kripto para ticareti yapıldığı görüldü.
Raporda, söz konusu gerilemenin diğer ülkelere kıyasla daha az şiddetli olduğu ve Türkiye'nin küresel trendlerden daha az etkilendiği belirtildi. Rapora göre 2023'te aylık ortalama kripto ticaret hacmi 5,82 milyar dolar olarak hesaplandı. 
Kripto para alım satım platformu Bzetmex’in CEO’su Erdoğan Turan, küresel koşullara rağmen Türkiye’de kriptoya yönelik azalmayan ilginin yerel pazarda rekabeti artırdığını belirterek şöyle dedi: 
"2022 küresel kripto piyasası için dikkate değer bir kayıp yılı olsa da Türkiye’de yıl boyunca yaklaşık 107 milyar dolarlık kripto para işlemi gerçekleştirildi. Özellikle genç kuşak, erişilebilirlik açısından daha yakın buldukları kripto para birimlerini düzenli bir biçimde takip ediyor, kriptoya yatırım yapıyor. Rekabet artarken kripto para borsalarının da kesintisiz kullanıcı deneyimi, güçlü bir güven, yeni nesil yatırım araçları ve her şeyden önemlisi topluluk odaklı bir iletişim dili benimsemesi gerekiyor."
Bzetmex'in faaliyetleri hakkında da bilgi veren Turan Bzetmex, şu an Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı vatandaşlar için 7/24 kripto para alım satımı hizmeti veriyor. Bzetmex soğuk cüzdanımız ve hızlı işlem platformumuzla kısa sürede binlerce kullanıcıya ulaştık. Piyasaların nasıl işlediğine dair bilgi birikimimizi güncel gelişmelerle harmanlayarak yatırımcılara aktarıyoruz. Ekosistem kripto para birimimiz Bzetcoin’i çok yakında küresel kripto para borsası XT’de listeleyerek 6 milyonu aşkın kullanıcının işlemlerine açacağız” dedi.
Turan “Küresel yatırımcıların da diledikleri gibi kripto para alım satımı yapabilecekleri Bzetmex Global platformumuzu Eylül sonuna kadar yayına alacağız. Şu an yerli ve oturma izni olan kullanıcıların kripto işlemleri gerçekleştirebildiği uygulamamıza, Android ve iOS platformların yanı sıra internet üzerinden de erişilebiliyor" ifadesini kullandı. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video