Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

TÜRKİYE’NİN İLK BLOK ZİNCİRİ GAME JAM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Game

Teknoloji dünyasının en çok yatırım alan ve kazanan alanlarından biri olan oyun sektöründe Türkiye’nin adı listede üst sıralara doğru çıkmaya devam ediyor.  Bu potansiyelin blok zinciri alanıyla birleşiminde gelecek gören Türkiye oyun ve Web3 ekosisteminin önde gelen isimleri, Türkiye’nin ilk blok zinciri Game Jam’i için kolları sıvadı. 

GamesUp YTÜ, Game Factory, Habitat Derneği, MultiGroup, NFT Horizon, P-Games, Superteam Turkey, Rise in ve WePlay Ventures’ın stratejik partner olarak rol aldığı etkinliğe Tansel Kaya, Enes Özkan, Barış Büyüktaş, Atlas Space, Altcointurk, Castrum Istanbul, Funverse Games, Mixer, One Percent, Studio Billion, Utilify ve 500 Startups gibi ekosistemden tanıdığımız çok sayıda partner, katılımlarıyla destek veriyor.
Türkiye’de bir ilki temsil eden etkinlik, 26 Temmuz - 30 Temmuz 2023 tarihlerinde Solana Foundation x Lamport DAO ve Magic Block tarafından organize edilen global Speedrun Game Jam’in Türkiye ayağı olarak İstanbul’da gerçekleşecek ve katılımın ücretsiz olacağı etkinlikte online bir geliştirme süreci katılımcıları bekliyor olacak. 
Ardından 30 Temmuz’da oyun sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı “Web3 Oyunlarının Geleceği”, “Projeler Gözüyle Web3”, “NFT’lerin Oyun Sektöründe Kullanımı” ve “Oyun Ekonomisinde Tokenomi” konularına yer verilen paneller ve yatırımcı sunumları olan fiziksel bir etkinlik yapılacak.
Ayrıca katılımcıların projelerini geliştirmeleri için eğitim alma, kendi fikirleri için ekip arkadaşları bulma veya bir ekibe katılma fırsatları olacak. Bunun yanında süreç boyunca Türkiye’nin önde gelen oyun alanı liderlerinden danışmanlık ve destek alabilecekler.

Speedrun’da katılımcıları neler bekliyor?

-25 bin dolar global ödül havuzu
-Blok zinciri dünyasına hızlıca adapte olmayı sağlayacak hızlandırılmış workshop'lar
-Türkiye katılımcılarına özel sürpriz hediyeler
-Oyunların yatırımcılara sunulacağı Demo Day etkinliği
-Web3 oyunlarının geleceğine dair alanında uzman isimlerin katıldığı paneller
-Etkinlik için düzenlenmiş özel NFT
-Mentorluk, network desteği ve çok daha fazlası!
Etkinliğin bir parçası olmak için buradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video