Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

TEKNİK ANALİZLER ALTCOIN SEZONUNA İŞARET EDİYOR

ediyor

Altcoin’lerin birleşik piyasa değerinde bullish ters omuz baş omuz (OBO veya H&S) fiyat modeli oluşuyor. Buradaki altcoin, “Alternatif coin”leri yani Bitcoin (BTC) dışındaki kripto para birimlerini ifade ediyor.

Kripto trader’ı ve Valkyrie Investments’ın eski araştırmacısı Josh Olszewicz’in teknik analizine göre, şu anda olası görülen formasyon tamamlanması atcoin sezonuna işaret ediyor. Olszewicz, analizinde Ether (ETH) ve stabilcoin’ler hariç diğer altcoin’leri inceliyor.
Piyasadaki en güvenilir bullish teknik analiz modellerinden biri olan ters omuz baş omuz, bir varlığın ortadaki en düşük olmak üzere üç fiyat çukuru oluşturmasıyla görülür. Kırılmalar veya ayıdan boğaya trend değişiklikleri, fiyatların yaka (Neckline) adı verilen trend çizgisinin üzerine çıkmasıyla doğrulanır.
Sözleşmeli piyasa teknisyenleri, kırılma noktasına formasyonun derinliğini ekleyerek kırılma sonrası fiyat hedefini tespit eder. Formasyon derinliği, başın alt kısmı ve yaka çizgisi arasındaki mesafedir.
Örneğin burada ele alınan altcoin’in günlük piyasa değeri grafiğini incelerseniz sol omzun alt kısmı olan 188,4 milyar doların Haziran 2022’ye, başın en düşük seviyesi olan 173,23 milyar doların aralık sonuna denk geldiğini görebilirsiniz.
Altcoin piyasa değerinin bir çeşit üçlü dip (Ters omuz baş omuz) durumu gösterdiğini söyleyen Olszewics, konsolidasyonun ortasında bulunan omuz baş omuz modeli hakkında 300 milyar doların üzerinde bir kırılma beklediğini dile getiriyor.
Grafik iki senaryoya işaret ediyor:
-İlkinde ters omuz baş omuz modeli saf dışı kalıyor ve altcoin piyasası değer kaybediyor.
-İkincisinde ise altcoin piyasası değeri, altcoin’lerin piyasa liderleri Bitcoin ve Ether’den daha iyi bir performans göstererek 300 milyar doları aşıyor. Böylece altcoin sezonu başlıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video