Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

“STABILCOIN PİYASASI 5 YIL İÇİNDE YAKLAŞIK 3 TRİLYON $’A YÜKSELECEK”

önümüzdeki

Borsa aracısı Bernstein, çarşamba günü yayımladığı araştırma raporuna göre stabil coin piyasası önümüzdeki beş yıl içinde bugünkü 125 milyar dolardan 2,8 trilyon dolara ulaşacak.

Raporda, tüketici platformlarıyla entegrasyonun stabilcoin’ler için bir büyüme furyasına yol açacağı, böylece kullanıcıları pazara çekeceği ve dağıtımların kripto platformlarının ötesine geçeceği belirtiliyor.
Gautam Chhugani liderliğindeki analistler, “Global finansal ve tüketici platformlarının iş birliği içerisinde stabilcoin’ler çıkarmasını ve bunun önemli bir büyümeyle sonuçlanmasını bekliyoruz” diyor.
Bu hafta ödeme devi PayPal (PYPL), dolar sabitli PayPal USD’sini (PYUSD) tanıtarak kripto pazarına girdiğini duyurdu. Bu gelişme, büyük finans şirketleri arasında bir ilk olacak. Ethereum tabanlı token önce PayPal’da sonra Venmo’da satışa sunulacak ve dolar ile exchange edilebilecek.
Bernstein raporuna göre stabilcoin’ler Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde “Hiper hızlı finansal uzlaşma katmanları” (Layer-2 veya merkezi tüketici platformları) tarafından desteklenecek.
“Düzenlenmiş ve ayakları yere basan stabil coin’ler”, büyümeye liderlik edecek.
“Politik açıdan stabil coin düzenlemeleri kriptoya göre daha fazla destek görüyor” şeklinde belirten rapor, Singapur, Hong Kong ve Japonya da dahil olmak üzere birçok yargı merciinin stabil coin ve CBDC alanlarında pilot projeler başlatmasına dikkat çekiyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video