Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para Teknoloji

SHIBA INU, MERKEZİYETSİZ FİNANSA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Inu

Dijital kimlik doğrulaması, gelecekteki tüm Shiba Inu gelişmelerinin bir parçası olacak, bunlar arasında Shibarium layer-2 blok zinciri de yer alıyor.

-Shiba Inu geliştiricileri, kullanıcılar ve hükümetler arasında projenin itibarını güçlendirmek amacıyla dijital kimlik hizmetlerini tüm platform uygulamalarına entegre edecek.
-Bu tür adımlar ciddi yatırımcıların ilgisini çektiğinden SHIB token'larına olan talebi artırabilir.
Blok zincirinin temsilcisi, CoinDesk'le yaptığı görüşmede Shiba Inu ekosisteminin amacının tüm uygulamaları blok zinciri tabanlı bir dijital kimlik ile bağlayarak SHIB kullanıcıları ve hükümetler arasındaki güveni artırmak olduğunu belirtti.
Bu gelişme, Shiba Inu’nun meme coin statüsünden kurtulup kalabalık blok zinciri piyasasında ciddi bir merkeziyetsiz finans (DeFi) rakibi olma çabasını kanıtladı.
Kendine Egemen Kimlik (Self-Sovereign Identity - SSI), pasaportlar ve sürücü belgeleri gibi kimlik belirten belgelerin dijital alter egosu olarak açıklanabilir. Dijital dünyada, SSI'nın kullanıcılara kişisel verileri ve bunların çevrimiçi kullanımı konusunda daha fazla kontrol sağladığı söylenir.
Shiba Inu geliştiricileri, topluluk projeleriyle iş birliği yaptıklarını ve SSI dağıtımının öncelikli bir konu olduğunu belirtiyor.
Geliştiricilere göre, Kanada ve Avrupa Birliği'nde dijital kimlikler ve veri korumasına artan ilgi, Shiba Inu'yu diğer blok zincirleriyle karşılaştırıldığında daha denetlenebilir bir proje olarak konumlandırabilir.
Shiba Inu'nun baş geliştiricisi "Shytoshi Kusama", CoinDesk'e gönderdiği mesajda şunları söylüyor: "Merkeziyetsiz dijital güven ve uluslararası kimlik doğrulamada yeni bir küresel standardın temellerini atıyoruz. Bu sayede Shibarium, sistemlere olan güvenin yeniden tesis edildiği ve geliştirildiği yeni bir dijital çağın öncüsü olacak."
Başlangıçta yalnızca bir meme coin olan SHIB, Shibarium'un piyasaya sürülmesiyle ciddi bir blok zinciri rakibine dönüşüyor. Layer-2 ağı, blok zinciri üzerinde geliştirilen uygulamalar için BONE, TREAT, SHIB ve LEASH token’larını kullanacak.
Shibarium testnet'i temmuz itibarıyla yaklaşık 16 milyon cüzdandan 27 milyon işlem görüyor, bu da ağa olan yoğun talebi kanıtlıyor. Ağın bu ayın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video