Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SEC, Coinbase’İN KESİNLİK TALEBİNE 4 AY İÇİNDE YANIT VEREBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

yanıt

Komisyon, borsanın dilekçesine yanıt verip vermeyeceği konusunda henüz bir karar vermedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase'in (COIN) kural koyma talebine cevap verip vermeyeceği konusunda hâlâ kararsız. Ancak komisyon, kripto ticaret platformuna karşı yaptırım uygulanmasını istemesinin kural koymayla alakası olmadığını savunuyor.
Coinbase, SEC’nin dilekçeyi reddetmeye karar verdiğini iddia etse de komisyon salı günü yaptığı açıklamada komisyon üyelerinin 120 gün içerisinde bir öneride bulunmayı düşündüklerini bildirdi.
Ayrıca SEC, üyeler tarafından verilecek kesin bir karara kadar Coinbase’in mevcut yasalara uymak zorunda olduğunun altını çizdi.
Açıklama dosyasında şu ifadeler yer aldı: “Komisyonun borsa tarafından talep edilen kural koyma aksiyonuna bakılmaksızın diğer herkes gibi Coinbase’in de mevcut yasalara uyması zorunludur. Coinbase, mevcut yaptırımlar doğrultusunda belirli yasaları ihlal etmediği yönünde kendini savunmakta özgürdür.”
Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal ise attığı tweet’te “SEC’nin kriptoya yönelik kurallar koyma niyetinde olmadığını” söyledi. Ancak SEC, “yapılan açıklamalar doğrultusunda Coinbase’in kural koyma talebinin reddedildiğini ima eden herhangi bir eylemde bulunulmadığını” savundu.
Aynı zamanda düzenleyici, herhangi bir SEC kararının çoğunluk oyu gerektireceğini bildirdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video