Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

POWELL, DAHA FAZLA FAİZ ARTIŞI SİNYALİNİ YİNELEDİ!BITCOIN DİRENİYOR!

Powell

Powell’ın konuşma metni yayınlandı.

Powell bugün TSİ 17.00’da ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde konuşacak.
FED tarafından Powell’ın kongre önünde yapacağı konuşma metni yayınlandı.
Buna göre Powell kongre önünde enflasyonu düşürmede kararlı olduklarını ve yıl sonuna kadar daha fazla faiz artışı görülebileceğine dair açıklamalarını yineleyecek.
Powell’ın konuşma metnindeki satır başları şu şekilde:

“Enflasyonun yüzde 2’lik uzun vadeli hedefimizin oldukça üzerinde kalması ve işgücü piyasası koşullarının sıkı kalması nedeniyle, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) para politikası duruşunu önemli ölçüde sıkılaştırdı.

Geçen yılın başından bu yana politika faiz oranımızı 5 puan yükselttik ve menkul kıymet mevcudumuzu düşürmeye hızlı bir şekilde devam ettik.

Parasal sıkılaşmanın özellikle enflasyon üzerindeki etkilerinin tam olarak ortaya çıkması zaman alacaktır.

Neredeyse tüm FOMC katılımcıları, faiz oranlarının yıl sonuna kadar biraz daha yükseltilmesinin uygun olacağını düşünüyor. Ancak geçen haftaki toplantıda ne kadar hızlı hareket ettiğimizi göz önünde bulundurarak, komitenin ek bilgileri ve bunun para politikası üzerindeki etkilerini değerlendirmesine izin vermek için hedef aralığı sabit tutmanın ihtiyatlı olacağına karar verdik.

Enflasyonu zaman içinde yüzde 2’ye döndürmek için uygun olabilecek ek politika sıkılaştırmasının boyutunun belirlenmesinde, para politikasındaki kümülatif sıkılaştırmayı, para politikasının iktisadi faaliyeti ve enflasyonu etkilemesindeki gecikmeleri, ekonomik ve finansal gelişmeleri dikkate alacağız.

Gelen verilerin toplamı ve bunların ekonomik aktivite ve enflasyon görünümüne yansımaları ile risk dengelerine göre toplantıdan toplantıya kararlarımızı almaya devam edeceğiz.”

Powell’ın 14 Haziran’daki şahin açıklamalarını yinelemesi Bitcoin’i etkilemedi. BTC tarafında 29.000$ mücadelesi sürüyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video