Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

PAYPAL’DAN KRIPTO PARALARA İZİN

PayPal

Ödeme devi PayPal, kripto paraların diğer cüzdanlara taşımasına ve borsalara aktarabilmesine izin verdiğini duyurdu.

PayPal'ın Blockchain, Kripto ve Dijital Para Birimlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, konu hakkında yaptığı açıklamada “Platformumuzda kripto satın almaya başladığımızdan beri bu özellik kullanıcılar tarafından en çok talep edilen özellik oldu.” dedi.
Küresel ödeme devi PayPal, kullanıcıların kripto paralarını harici cüzdanlara ve donanım cihazlarına taşımasına izin verecek. Böylelikle platformdaki kripto paralar artık harici cüzdanlara taşınabilecek.
Yeni işlevsellik, PayPal müşterilerinin desteklenen paraları PayPal'a aktarmalarına, uygulamadan kripto para Borsalarına ve donanım cüzdanlarına ve diğer PayPal kullanıcılarına saniyeler içinde kripto para göndermelerine olanak tanıyacak.
PayPal'ın Blockchain, Kripto ve Dijital Para Birimlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, “Müşteri talebine bağlı PayPal bugün, kullanıcılarının artık hesaplarından diğer cüzdanlara ve borsalara kripto para aktarabilecek. Platformumuzda kripto satın almaya başladığımızdan beri bu özellik kullanıcılarımızdan en çok talep edilen özellik oldu. Kullanıcıların başka bir yerde kriptoları varsa ve konsolide etmek istiyorlarsa, harici adreslerden PayPal'a getirebilirler. Ayrıca, PayPal sisteminde olan herkese kripto para gönderebilirler.” dedi.
PayPal, kullanıcılarına kripto para satın alma, satma ve tutma özelliğimi 2020’de vermişti. Bu özellik, PayPal'in kripto para piyasasındaki mevcut yatırımlarını genişletti ve müşterilerin bir dizi kripto para birimi satın almasına, satmasına ve tutmasına olanak tanıyan hizmetini güçlendirmek için Paxos ile ortaklığını da içeriyordu.
Yeni özellik, öncelikle ABD’deki kullanıcılara yönelik olacak ve PayPal kullanıcıları Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i satın alıp saklayabilecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video