Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

MİKE NOVOGRATZ KENDİNE GELEN DUYUMU AÇIKLADI

Mike

Dijital varlık yatırım şirketi Galaxy Digital’ın kurucusu ve CEO’su olan Mike Novogratz, kurumsal firmalara kripto para yatırım desteği veren varlık yönetim firması Fidelity’nin kısa zaman içinde perakende müşterilerine de bu hizmeti vermeye başlayacağını duyurduğunu belirtti.

Terra LUNA sistemi çökmeden önce bu kripto paraya yatırım yapan, hatta Nisan ayı başında Miami’de düzenlenen Bitcoin konferansında LUNA dövmesi yaptırdığını açıklayan Mike Novogratz’dan önemli bir bilgi geldi.

“Küçük bir kuş bana dedi ki…”

Galaxy Digital kurucusu, katıldığı bir panelde yaptığı konuşmada varlık yönetim firması Fidelity’nin perakende müşterilerine yakında kripto para hizmeti vermeye başladığını duyduğunu belirtti. Novogartz, “Küçük bir kuş kulağıma ‘Fidelity kısa süre içinde perakende yatırımcılara kripto hizmeti vermeye başlayacak’ dedi. Umarım bu küçük kuş haklı çıkar” şeklinde konuştu.

Emeklilik plânını başlatmıştı

Bilindiği üzere ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden biri olan ve 401(k) olarak da bilinen emeklilik fonu hizmeti de veren Fidelity, bu emeklilik fonunun en fazla yüzde 20’lik bölümünü kapsayacak şekilde Bitcoin’e ayrılması adımını da atmıştı. Fidelity bu hizmeti şirketlere veriyor ve şirketler de çalışanları adına maaşlarından kesinti yaparak, talep edilen emeklilik fonlarına yatırım yapıyor. Artık isteyen çalışan, fonun yüzde 20’lik kısmını Bitcoin’e de yatırabilecek.
ABD Çalışma Bakanlığı ise Fidelity’nin bu adımını tehlikeli bulduğunu belirtmiş ve endişelerini dile getirmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video