Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para Teknoloji

MICROSOFT’UN GİZLİ KRIPTO PARA PLANI SIZDI!

gizli

Teknoloji devi Microsoft’un gizli kripto para planlarının yer aldığı belgelerin sızması akıllara bir entegrasyon mu geliyor sorusunu getirdi.

Microsoft, Xbox’a kripto para cüzdanı entegre etmeyi planlıyor. Xbox’un Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile devam eden davasından sızan belgeler kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Topluluk forumu ResetEra üzerinde kısa süre önce paylaşılan dosyada, Xbox’un başındaki isim olan Phil Spencer tarafından doğrulanırken söz konusu sızan belgelerin mahkeme dosyasında yer aldığı belirtildi.

Sızan belgelerde yer alan yol haritasına göre Xbox’a kripto para cüzdanı ekleme planlarının 2022 yılına ait olduğu görüldü. Konu hakkında konuşan Spencer, bu fikri geçtiğimiz yıl hayata geçirmek istediklerini fakat FTC tarafından açılan davanın aksaklığa neden olduğunu belirtti.

Xbox, Activision Blizzard’ı 69 milyon dolar karşılığında satın alma girişiminde bulununca FTC bu alımı uygunsuz görerek dava açmıştı. Söz konusu belgeler bu dava içerisinde yer alıyor.

Öte yandan ortaya çıkan detaylar arasında disksiz çalışan bir Xbox konsolu ve yeni nesil hibrid Xbox’un 2028 yılına kadar piyasa sürülmesi gibi ilgi çeken noktalarda yer aldı.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video