Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

META KENDİ KRIPTO PARA CÜZDANINI ÇIKARIYOR

cüzdanını

Metaverse için VR gözlükler tasarlayan ve giyim markaları ile anlaşmalar yapan Meta, kripto para cüzdanını tanıtmaya hazırlanıyor.

Facebook yeni ismiyle ise Meta, metaverse'te odaklanan en büyük şirketlerden bir tanesi. Meta, insanların çalıştığı, güzel vakit geçirdiği ve sosyalleştiği sanal dünya için bir süredir çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda VR gözlükler tasarlayan ve şimdiden ünlü giyim markaları ile anlaşmalar yapan Meta, bu evrende kullanılacak kripto paralar için dijital cüzdanını tanıtmaya hazırlanıyor.

Metaverse’te  hazırlıklar sürüyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, şirketin insanların dijital varlıklarını, kimliklerini ve ödemelerini yönetmelerine olanak tanıyacak dijital bir cüzdan üzerinde çalıştığını açıkladı. Meta, bu adımı ile metaverse'te konusunda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.
Meta veri tabanı için Meta Pay ve dijital cüzdan ile tanışın. Bugün Facebook Pay’i Meta Pay olarak değiştirerek ilk adımı atıyoruz. Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook Pay’i kullanabileceğiniz herhangi bir yerde alışveriş yapmanın, para göndermenin ve bağış yapmanın en kolay yolu olmayı sürdürecek. Ancak mevcut özelliklerin ötesinde, yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz: kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan meta veri deposu için bir cüzdan.
Zuckerberg, yeni dijital cüzdanının içerik oluşturucular için çeşitli avantajlar yaratacağını belirtiyor. “Dijital ürünlerinizi ne kadar çok yerde kolayca kullanabilirseniz, onlara o kadar çok değer kazandırırsınız” şeklinde konuşan Meta CEO’su daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı.
CEO, metaverse'te ödeme yapmak için bu dijital cüzdanın zorunlu tutulup tutulmayacağı hakkında konuşmadı. Ayrıca Meta’nın yeni kripto para cüzdanının ne zaman sunulacağını de henüz bilmiyoruz. Şirket metaverse için yatırımlarını sürdürüyor. Zuckerberg, daha önce yaptığı bir açıklamada metaverse'te 1 milyar kişiye ulaşmayı hedeflediğini açıklamıştı.

KAYNAK

Twitter

InstagramKRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video