Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

MercadoLibre KENDİ KRIPTO PARASINI PİYASAYA SÜRDÜ

MercadoLibre

E-ticaret devi MercadoLibre, Brezilya müşterileri için kendi kripto para birimini piyasaya sürdü.

Oynaklığa ve geleceğiyle ilgili kasvetli uyarılara rağmen, kripto para birimi sektörü büyüyor ve yeni piyasaya sürülen dijital varlığı Brezilya'da uygulanacak olan Güney Amerika e-ticaret şirketi MercadoLibre'nin de dahil olduğu yeni paralar her gün ortaya çıkıyor.
MercadoLibre'nin kurucusu ve CEO'su Marcos Galperin, MercadoCoin adlı tokeninin hem Güney Amerika hem de Latin Amerika'nın en büyük ülkesindeki müşterileri için bir sadakat programının parçası olarak kullanılacağını duyurdu.
Arjantinli işadamı, kripto para biriminin piyasaya sürülmesinin müşteri sadakat programında bir "destek" olduğunu söyledi.

MercadoCoin nasıl kazanılır ve harcanır?

Kripto para biriminin açıklandığı basın toplantısında şirket, müşterilerinin, satın alımları için platformunu kullanırken başlangıçta değeri 0,10 ABD doları olarak belirlenecek olan MercadoCoin'i geri ödeme olarak kazanmaya uygun olacağını belirtti.
Biriken kripto, diğer satın alımlar için veya MercadoLibre'nin MercadoPago adlı Latin Amerika'daki tüketiciler ve işletmeler için finansal hizmetler ve dijital ödeme platformunda işlem yapmak için mevcut olacak.

Hedef pazar olarak Brezilya

Sadakat kriptosu, şirketin Brezilya'daki 500.000 müşterisi için mevcut ancak Ağustos ayı sonuna kadar Güney Amerika ülkesindeki 80 milyon müşteri tabanının tamamını kapsaması bekleniyor.
Şimdiye kadar, kripto para birimini diğer Latin Amerika ülkelerine genişletme veya MercadoPago dışındaki borsalarda ticaret için kullanılabilir hale getirme zaman çizelgesinden söz edilmedi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video