Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

MASTERCARD’DAN KRIPTO DOLANDIRICILIĞINA ÇÖZÜM

dolandırıcılığını

Mastercard, kripto para dolandırıcılığını önlemek için yapay zekalı sistem geliştirdi. Yapay zeka, dolandırıcılık riski içeren işlemleri tespit edecek.

               

Ödeme devi Mastercard bankalara ve kart veren kuruluşlara kriptoyla ilgili dolandırıcılıkla mücadelede yardımcı olacak yeni bir yazılım çözümü sunmayı planlıyor. Crypto Secure olarak adlandırılan sistem, Mastercard ödeme ağındaki kripto para borsalarıyla ilişkili suç riskini saptamak için yapay zeka algoritmaları kullanacak. 
Söz konusu sistem, blockchain’den gelen verilere, kripto para işlemlerinin halka açık kaydına ve diğer kaynaklara güvenerek çalışacak. Ayrıca hizmet, geçen yıl Mastercard’ın satın aldığı blockchain güvenlik startup’ı CipherTrace tarafından destekleniyor.
Crypto Secure’i detaylandırmak gerekirse bankalara ve kart düzenleyicilere, kriptoyla ilgili bir etkinliğin şüpheli olup olmadığını ve ne ölçüde şüpheli olduğunu görsel olarak ayrıntılandırmayı amaçlayan bir gösterge panosu sunuyor.
Mastercard’ın siber ve istihbarat işlerinden sorumlu başkanı Ajay Bhalla, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Fikir şu ki, dijital ticaret işlemleri için sağladığımız güven türü, tüketiciler, bankalar ve tüccarlar için dijital varlık işlemlerine de aynı tür güveni sağlayabilmek istiyoruz.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video