Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KSENIA YUDAEVA’DAN DÖVİZ VE KRIPTO PARA AÇIKLAMASI

Ksenia

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Ksenia Yudaeva’dan kripto paralar ve dolar ile euronun rezerv para birimi statüsü konularında önemli açıklamalar geldi. Yudayeva, kripto paraların uluslararası ödemelerde kullanılabilmesinin bir seçenek olduğunu, bu varlık sınıfının hala göreceli şekilde yüksek risk barındırdığını belirtti.

Rusya Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu’nu yayımladı. 

Raporda, Batı’nın Rus rezervlerine el koymasının ardından birçok ülkenin, bu konudaki stratejilerini değiştirme yönünde ilerlediği ve dolar ile euronun bu yüzden rezerv para birimi statülerini kaybedebilecekleri belirtildi.
Rusya Merkez Bankası raporda, dondurulmuş rezervlere muhtemel bir el koymanın başta Asya ve Ortadoğu bölgelerinde olmak üzere birçok merkez bankasını harekete geçireceğini ve bu durumun ülkelerin rezerv stratejisini gözden geçirmesine sebep olacağını ifade etti:

“Bu durum altına olan talebi artırırken ABD doları ve euroya olan talebi azaltıp bu iki para biriminin rezerv para statüsündeki değerini azaltacaktır”

Yudayeva’dan kripto yorumları: Ödemelerde kullanılabilir

Kripto paraların hala göreceli olarak yüksek risk içerdiğini belirten Yudayeva, kripto para madenciliğine olan bakış açılarını değiştirdiklerini ve kripto paraların aynı zamanda uluslararası ticarette ödemelerde kullanılabilme olasılığının olduğunu söyledi.
Daha önce Rusya Ticaret Bakanı da kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılabileceğini belirtmişti.
Rusya Merkez Bankası bir süredir kripto paraların ülkede yasaklanmasını talep ediyordu ancak Maliye Bakanlığı bu duruma karşı çıkıyordu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video