Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

KRIPTO VE NFT DÜNYASINDA WHITELIST KAVRAMI

Whitelist

Kripto para dünyasına projelere katılmak için en popüler yöntemlerden birisi olan Whitelist terimi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki whitelist nedir? Gelin bu soruya cevap bulalım!

Whitelist nedir?

Whitelist, Türkçe’de “Beyaz liste” olarak adlandırılabilecek bir kavramdır. Whitelist ön satışa katılmak isteyen kişilerin kaydolduğu ve onaylandığı bir listeyi ifade eder. Ancak bu liste sadece kayıt olan herkesi içermez; sadece belirli şartları yerine getiren ve onaylanan katılımcıları içerir.

Whitelist Ne İşe Yarar?

Bir kripto para projesi için whitelist düzenlemek pazarlama, bilinirlik, topluluk oluşturma gibi kripto para dünyası açısından oldukça önemli işlevlerin yerine getirilmesine yarar.
Öncelikli Erişim: Whitelist’e kayıt olan kişiler, projeye öncelik tanınarak erişme hakkına sahip olurlar. Bu, popüler ve talep gören projelerde, yatırımcı adına yatırım yapma fırsatını kaçırmamak için büyük bir avantajdır.
Daha Öngörülebilir Talep: Projeler için whitelist, potansiyel yatırımcıların sayısını ve ilgisini önceden ölçmeye yardımcı olabilir. Bu durum, projenin eksiklerini görerek gidermesine başarılı bir lansman yapmasına yardımcı olabilir.
Topluluk Oluşturma: Whitelist süreci, projenin erken destekçileriyle ilişki kurmasına ve sadık bir topluluk oluşturmasına yardımcı olabilir.
Bilinirlik: Kripto para yatırımcılarının oluşturduğu kitle X’te (Önceki ismiyle Twitter) oldukça fazla içerik üreten ve tüketen bir yapıya sahiptir. Whitelist’e sahip olan bir proje bu durumdan faydalanarak bilinirliğini arttırabilir.

NFT Whitelist nedir?

NFT (Non-Fungible Token) dünyası, dijital koleksiyoncular için veya kripto para meraklıları giderek daha popüler hale geliyor. Bu popülerlikle birlikte, bazı NFT projeleri, az önce bahsettiğimiz bilinirlik, topluluk oluşturma ve pazarlama faaliyetleri adına “Whitelist” (Beyaz liste) kavramını benimsemiş durumda. Peki, NFT whitelist nedir ve bize ne gibi faydalar sunar?
NFT whitelist, belirli bir NFT koleksiyonunun halka açık hale gelmeden önce, erişime açık olan cüzdan adreslerinin listesidir. Bu listeye dahil olan cüzdan sahipleri, yeni çıkan NFT eserlerine toplu piyasa erişiminden önce sahip olma avantajına sahiptir.
Whitelist’in sağladığı avantajlar şunlardır:
Erken Erişim: NFT beyaz listesi, belirlenen tarih ve saatte NFT’yi basmak için garantili bir şekilde diğer kullanıcılara kıyasla daha erken erişim hakkı sunar.
Daha Düşük İşlem Ücretleri: Beyaz listeye dahil olan alıcılar, yeni NFT’leri piyasa fiyatından daha uygun bir maliyetle satın alabilir.
Esneklik: Ağ trafiğinden ve yüksek gaz ücretlerinden kaçınma şansınız vardır. Beyaz listeye alındığınızda, NFT’yi ne zaman basmak istediğinize siz karar verirsiniz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video