Haziran 16, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO PARA YATIRIMI YAPTIĞINI AÇIKLAYAN ÜNLÜLER

para

Kripto paraların son yıllarda popülerliğini 7’den 70’e arttırdığını söylersek pek de hatalı sayılmayız. Öyle ki popülerliğini bu denli arttıran yatırım aracına dünyaca ünlü isimler de normal olarak kayıtsız kalamadı.

Neredeyse hepimiz çevremizde, yakınlarımızda ve hatta ailemizde bile bir artıp bir azalan farklı farklı kripto para birimlerine yatırım yapıldığını duyduk. Tabii ki, bu kadar popülerlikten sonra ünlü isimlerin de farklı kripto para birimlerine yatırım yaptığını biliyoruz.
Kripto paralara yatırım yapan ünlü isimler dediğimizde herkesin aklına ilk olarak 44 milyar dolara satın aldığı Twitter'ın logosunu Dogecoin'le bile değiştiren Elon Musk gelmesi normaldir. Peki Elon dışında, bu listede hem dünyadan hem ülkemizden başka hangi isimler var?

Kripto paralara yatırım yapan ünlüleri inceleyim:

Kripto paralarla en içli dışlı ünlülerden: Snoop Dogg

Hepimizin yakından tanıdığı hip-hop sanatçısı ve iş adamı Snoop Dogg, kripto para sektörüne en çok inanan ünlü isimlerden birisidir.
Sosyal medya hesaplarından kendi NFT projelerini de duyuran Dogg, blokzincir teknolojisi ve bunun yarattığı küresel etkiden dolayı Bitcoin'e oldukça inandığını belirtiyor.

Son zamanların tartışılan isimlerinden Kanye West de kripto para yatırımcıları arasındadır.

Söyledikleri ve yaptıklarıyla geçtiğimiz günlerde oldukça tartışılan ünlü şarkıcı Kanye West de kripto paraları savunan ünlü isimler arasındadır. 
West, ünlü podcaster Joe Rogan ile 2020 yılında yaptığı söyleşi sırasında Bitcoin tutkunlarının "Amerika'nın gerçek kurtuluşu" olduğunu söylemişti ve BTC'nin "insanlığın bir sonraki sınırını" oluşturabilecek yeni bir yol oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

2015 yılından beri Bitcoin destekçisi: Mike Tyson

Belki de listemizdeki kripto para yatırımlarına en erken start veren ünlü isim dünyaca ünlü efsane boksör Mike Tyson'dır.
Tyson, Bitcoin'deki potansiyeli çoğu ünlüden daha önce gördü ve bu yeni teknoloji devriminin bir parçası olduğu için "minnettar" olduğunu belirterek, kaynaklara göre kripto para birimine desteğini 2015 yılında başlattı.

Paris Hilton için tam bir kripto para destekçisi dersek yanılmayız.

Amerikalı ünlü medya kişiliği Paris Hilton, kripto paraların geleceğine inanan ve çok daha öncelerden yatırımcısı olan bir başka ünlü isimdir. Hilton, kripto para birimleri ve NFT'ler dahil olmak üzere dijital varlıklara olan coşkusunu, metaverse'te bile etkinlikler düzenleyerek defalarca dile getirdi.
Kripto paralara olan net yatırımını açıklamayan Paris Hilton, 2016'da hem Bitcoin hem de Ethereum'a yatırım yapmaya başladığını söylemişti. Verilere göreyse, o zamanlar bir BTC'nin yaklaşık $1.000 ve bir ETH'nin yaklaşık $10 değerinde olduğunu belirtelim.

Bitcoin ile arası bir iyi bir kötü: Mark Cuban

NBA takımlarından Dallas Mavericks'in sahibi olarak bildiğimiz milyarder Mark Cuban'ın kripto paralara yatırımlarda bulunan bir başka ünlü isimdir.
Bitcoin ile toksik bir ilişkiye sahip olan Cuban, insanlara portföylerinin en az %10'unu Bitcoin'e koymalarını tavsiye etti, ardından BTC yerine muz sahibi olmayı tercih edeceğini de itiraf etti. Ancak yine de Cuban'ın uzun zamandır kripto yatırımcısı olduğunu kripto paraların geleceğine inandığını belirtelim.

Akon, kripto paraların Afrika’nın geleceğinde önemli olduğunu düşünüyor.

Ünlü şarkıcı Akon, kripto paralara yatırım yapan ve gelecekte önemli yer edineceğini düşünen ünlüler arasında. Ayrıca Akon, Akoin adlı kripto paranın kurucu ortaklarından biri olduğunu da olduğunu belirtelim.

Kripto paraları savunan bir başka isim: Twitter’ın kurucularından ve ilk tweet’in sahibi Jack Dorsey.

Hatta öyle ki Twitter'ın eski CEO'sunun bio kısmında #Bitcoin ifadesi yer almaktadır. Kripto para piyasası 2018'de çöktüğünde ve birkaç yılın en düşük noktasına geldiğinde Dorsey, Bitcoin'in yine de geleceğin dünya para birimi olarak adlandırılacağını düşündüğünü belirtelim.
Mart 2019'da ise Dorsey, Bitcoin satın almak için her hafta birkaç bin dolar harcadığını söylemişti. 

Listeye biraz da Türkiye’den devam edelim:

Engin Altan Düzyatan kripto paralara olan ilgisini açıklamıştı.

Her ne kadar kripto para yatırımcısı olup olunmadığı tam olarak bilinmese de Düzyatan, geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabından attığı tweet ile NFT ve kripto para dünyasının gittikçe daha çok ilgisini çektiğini duyurmuştu.
Bunların dışında ünlü oyuncu, günümüzde bir NFT projesi olan Wideangel'ın da kurucu ortakları arasında gözükmektedir.

Gülben Ergen’in kripto para portfolyosu pek olumlu değil gibi.

Sosyal medya hesabından borsa paylaşımlarında da bulunan Ergen, kripto para yatırımlarında ise istediği sonuca ulaşamamış olabilir. Ünlü şarkıcı 2021 yılında Bitcoin yatırımcısı olduğunu söylerken aynı zamanda zararda olduğunu da belirtmişti.

KRIPTO PARA YATIRIMI YAPAN DİĞER TÜRK ÜNLÜLER İÇİN TIKLAYINIZ…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video