Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO PARA SEKTÖRÜNE TELEGRAM DARBESİ

para

Twitter’daki anonim bir hesap, sızdığı Telegram grubundaki ünlülerle ilgili zehir zemberek iddialar ortaya attı. 2019’dan bu yana kripto para fenomenlerini ve ünlü yatırımcıları takip eden ve onların mesajlarını dosyalayan iddia sahibi, yaşadığı hastalıktan ötürü ölümü beklediğini ve bu yüzden bu kişilerle ilgili gerçekleri ortaya çıkarmak istediğini yazdı. İddialar arasında cinayet, tecavüz ve dolandırıcılıklar bulunuyor. Telegram’dan yapılan açıklamada ise iddialar reddedildi ve yazılanların, iyi niyetli kişilerin özel anahtarlarını çalmak için kurulan bir tuzak olduğu belirtildi.

Kripto para ve Telegram dünyasını yerinden sarsacak bir iddia ortaya atıldı. Twitter’da “adyingnobody” anonim hesabını kullanan bir kişi, bir Telegram grubunda yaşananları ifşa edeceğini belirten tweet’ler attı.

137 GB’lık konuşma kaydetti: Kilidi 7 Temmuz’da açılacak

Anonim hesap, Telegram’ın yazılımında bulunan bir açık sayesinde gruplara girebildiğini, hatta burada seçtiği bazı kişilerin tüm gruplara yazdığı mesajları dosyalayabildiğini ve 2019’dan bu yana içinde bulunduğu grupta yapılan konuşmaların kayıtlarını biriktirdiğini iddia etti. Anonim hesap, 137.2 GB’lık dosya tuttuğunu belirtti ve bu dosyanın linkini paylaşarak kilidin de 7 Temmuz’da açılacağını yazdı.
Ekim 2019 ile Mayıs 2022 arasındaki mesajların hepsini kaydettiğini ve bu kişilerin bazılarının kripto fenomeni, bazılarının ise ünlü yatırımcılardan oluştuğunu belirten anonim hesabın iddiaları ise adeta sosyal medyadaki yalan dünyanın nerelere varabileceğini anlatıyor.

“Onlarla birlikte ben de zengin oldum”

Kripto para topluluğunun içindeki fenomenleri bir casus gibi takip etmenin birçok kişi için bir hobi olduğunu kabul eden iddia sahibi, dolandırıcılıklardan “rug pull”lara kadar bu insanların zenginleşmelerine giden yolu gördüğünü belirtti ve şunları söyledi:

“Onlarla hiçbir şekilde etkileşime geçmememe rağmen, sanki ben de onların yanındaymışım gibi hissettim. Ayrıca onlar zenginleştikçe ben de zenginleştim. Bazı büyük yatırımcı Telegram gruplarına dahil oldum. En sonunda ise konuştuğum ve zaman geçirdiğim arkadaşlarım tek tip olmuştu”

“Hepsi bana ifşa oldular”

Gruplarda yer alan birçok kişinin başka isimlerle bugün eski dolandırıcılık sistemlerini devam ettirdiğini, bazılarının ise bunu yapmayı bıraktığını belirten anonim hesap kimsenin göründüğü gibi olmadığını aktardı:

“Telegram’da neden bu kadar rahatlardı bilmiyorum. Sanırım gizlilik ve güvenlik insanları rahatlatıyordu. Sanatçılar sanki geliştiriciymiş, geliştiriciler ise sanatçıymış gibi davranıyorlardı. Zengiler fakir, fakirler ise zengin taklidi yapıyorlardı. Ve bunların hepsi bana ifşa oldular.”

“Umrumda bile değil, zaten öleceğim”

Şu anda bir hastalıkla mücadele ettiğini ancak öleceğini belirten kişi, parasının da ailesine kalacağını dolayısıyla şu anda hiçbir şeyi önemsemediğini ve umursamadığını belirtti:

“Ancak içimdeki bu suçluluk duygusunu atmadan sizlerden ayrılmayacağım.”

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video