Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO PARA PİYASASININ DEĞERİ 1,2 TRİLYON DOLAR

piyasasının

Son günlerde 30 bin dolar ve 31 bin dolar bölgesinde sıkışan ve iki gündür 29 bin 500 dolara kadar gerileme kaydeden Bitcoin, bu bölgeden tepki almayı başardı. Ethereum da 1.900 dolar seviyelerinde fiyatlanıyor. İlk 10 kripto para biriminde fiyatlama karışık devam ederken kripto para piyasasının toplam değeri 1,2 trilyon dolar civarında.

Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, Çin’den gelen olumsuz büyüme verilerinin, artan faiz oranlarının kısıtlayıcı etkilerinin gecikmeli yansımalarının, ABD’de Nasdaq borsasındaki büyük şirketlerin bilanço dönemleriyle ilgili nispeten olumsuz beklentilerin ve SEC ile alakalı gelişmelerin kripto para sektöründe risk iştahının düşük seyretmesine neden olduğunu söyledi.
Yorak’ın açıklamaları şöyle; “Ripple (XRP) ise son günlerde olduğu gibi olumlu ayrışıyor. Geçen haftaki keskin yükselişin ardından 0,74$ bölgesinde yatay seyreden Ripple, yargıç Sarah Netburn’un “SEC ile Ripple’ın uzlaşmaya varması gerekiyor” yönlendirmesinin ardından tekrar yönünü yukarı çevirdi. %8’e varan bir yükseliş yaşayan Ripple tekrar 0,8 dolar bölgesini test etti.
Ek olarak SEC, bugünlerde piyasanın ana gündemini oluşturmaya da devam ediyor. Son olarak Binance ve Coinbase borsalarına yönelik soruşturma ve denetlemelerini artıran SEC, bu gelişmelerle regülasyonlara ilişkin beklentileri artırdı. Gelebilecek potansiyel regülasyon adımları dava sonuçları ile şekillenebilir. Özellikle Ripple ile olan dava piyasa tarafından oldukça takip edilen bir gündem maddesi olarak görülürken SEC’nin davayı kaybetmesi halinde sektör üzerindeki hakimiyetini kaybedebileceği de belirtiliyor.
Bitcoin’in dar bir bant aralığında fiyatlandığı yeni günde Merit Circle, Raydium, Maker ve Stellar günün öne çıkan kripto paraları olmayı başardı.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video