Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO PARA PİYASASINDA SOLANA ENDİŞESİ

Solana

Kripto para piyasalarında heyecan ve sıkıntı hiç bir zaman son bulmuyor. TerraUSD (UST) ve LUNA’nın 60 milyar dolarlık çöküşünün etkileri atlatılmışken Solana ağına dair endişeler yeni bir güvensizlik yarattı.

Kripto para piyasasına bu sefer de Solana endişeleri hakim oldu. Solana ağı son 1 ayda ikinci kez durdu.
Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto parası arasında yer alan Solana yüzde 13.3 düşerek 39 doların altını gördü. Bu düşüşte dün gece Solana ağının 4.5 saat durması etkili oldu. Söz konusu sürede yeni bloklar işlemden geçirilemedi, Solana ağı üzerinde kurulan uygulamalar durdu.
Ethereum'un rakibi olarak gösterilen Solana son dönemlerde NFT ve merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemleri arasında popüler hale geldi.

KRİPTO PARA PİYASASINDA GENEL DÜŞÜŞ

1 ay önce Solana 94 dolardan işlem görüyordu. Artan endişeler 1 Mayıs ve dün gece yaşanan teknik sıkıntıların etkisiyle 1 ayda yüzde 59 değer kaybetti.
Bugün Solana etkisiyle kripto para piyasasının genelinde düşüş yaşandı. Bitcoin bu sabah itibarıyla günlük yüzde 5.5 değer kaybederek yeniden 30.000 doların altına geriledi. 29.501 doları gördü. Ethereum da yüzde 6.3'lük düşüşle 1.810 dolara çekildi. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video