Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO PARA KABUL EDEN İŞLETMELER GELİR ARTIRDI

eden

Veriler, kripto para kabul eden ABD işletmelerinin %90’ından fazlasının gelirlerinin arttığını gösteriyor.

Kripto para birimleri etrafındaki ekosistem daha da gelişiyor ve işletmelerin genişlemesi, geleneksel paraya alternatif olarak tüccarlar arasında bir ödeme yöntemi olarak bu varlıkların daha fazla kullanılabilirliği ve erişilebilirliğini artırıyor.

Kripto para kabul eden işletmelerin %90’ından fazlası gelirini artırdı!

Dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan uluslararası firmalarından birisi olan Deloitte tarafından 8 Haziran'da yayınlanan ' Tüccarlar kriptoya hazırlanıyor ' başlıklı bir ankete göre, özellikle ABD'deki perakendecilerin %87'si dijital para kabul eden işletmelerin pazardaki rakiplerine göre önemli bir üstünlüğü olduğu görüşünde.
Dijital para birimleri duyarlılığı. Kaynak: Deloitte
Şu anda bir ödeme yöntemi olarak kriptoyu kabul eden işletmelerin %93'ü, müşteri tabanındaki büyüme, gelir artışları ve marka izlenimi dahil olmak üzere iyi tüketici KPI'ları bildiriyor.

Tüccarlar kripto konusunda beklenenden daha olumlu

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ'ler) dijital para birimi ödemelerinin kabulü konusunda daha az iyimser olmaları beklenebilir, ancak ankete katılan KOBİ'lerin çoğunluğu, rapora göre dijital para ödemelerinin şirketlerine fayda sağlamak için benimsenmesini bekliyor.
Gerçekten de, ankete katılanların neredeyse dörtte üçü, önümüzdeki yirmi dört ay içinde kripto para birimleri veya sabit paralar şeklinde ödeme kabul etmeye başlamak istediklerini belirtmiş.
Ayrıca, 3 Aralık ile 16 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında ankete katılan işletme sahiplerinin %64'ünün, müşterilerinin dijital para birimini kullanarak ödeme yapma konusunda önemli bir ilgisinin olduğunu bildirdiğini belirtmekte fayda var.
Perakende kuruluşlarının dijital para biriminde ödemeleri kabul etme isteğine çeşitli faktörler katkıda bulunmuştur. Anlaşılan o ki; pazarın hızlı bir değişim geçirdiğinin farkındalar ve müşterilerinin çıkarlarına hitap etmek istiyorlar.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video