Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO PARA FENOMENİ ABD’DE TUTUKLANDI, COIN FİYATI ÇAKILDI

fenomeni

Kripto para fenomeni Ben Armstrong ABD’li kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandı. Gwinnett County Şerif Departmanı‘nın resmi web sitesinde yer alan kayıtta, Benjamin Charles Armstrong’un tutuklandığı teyit edildi. Tutuklama olayı, Armstrong’un ilgi çeken canlı yayını esnasında gerçekleşti.

Ünlü fenomen 26 Eylül günü sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, kısa süre sonra YouTube’un çok özel bir konumundan canlı yayın yapacağını dile getirmişti:

Yakında YouTube’un çok özel bir konumundan canlı yayında olacağım o yüzden hazır olun. Bu güzel bir yayın olacak.

Yaklaşık bir saat sonra canlı yayın açan ve NFT yatırımcısı Carlos Diaz’ın evinin önünde agresif bir şekilde konuşmaya başlayan Armstrong, kısa süre sonra ilginç söylemlerde bulundu. Yayında tedirgin bir şekilde bağıran ve Diaz’ın kendisine ait lüks araca ve daha önceki anlaşmalardan kalan birçok kripto paraya el koyduğunu iddia eden Armstrong, şiddetli konuşmalarına devam etti.

Armstrong, Diaz’ın Houston mafyasıyla bağlantıları olduğunu iddia ederek kendisini öldürmek istediklerini öne sürdü.

Canlı yayının yaklaşık 17. dakikasında polisler olaya müdahil oldu ve Armstrong’a üzerinde silah olup olmadığını sordu. Üzerinde silah taşımadığını ancak aracında silah olduğunu belirten Armstrong, kısa süre içinde bilinmeyen bir nedenden polisler tarafından tutuklandı.

Fenomen Armstrong, kısa süre önce X’e (Eski adıyla Twitter) tekrardan dönerek gönderi paylaşmaya devam etti. Yaşanan olaylara detay kazandıran Armstrong, bazı eski iş arkadaşlarını ve HitNetwork projesinin başındaki isimleri suç örgütüne üye olmakla itham etti.

Geçtiğimiz süreçte BitBoy Crypto’da çalışmalarını sürdüren Armstrong, ekip arkadaşlarıyla yaşadığı tartışmalar sonucunda BitBoy Crypto’daki görevinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Armstrong tarafından bu yılın başlarında piyasaya sürülen BEN token haberin yayılmasıyla birlikte yaklaşık %30 değer kaybederek 0,00000002140 dolardan 0,00000001515 dolar seviyesine geriledi.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video