Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

‘KRIPTO KRALI’NA 3 GÜN BOYUNCA İŞKENCE

işkence

Kanada’da kripto para üzerinden zengin olan Aiden isimli genç şüpheli bir şekilde kaçırıldı. Günlerce işkenceye maruz kalan Aiden’in kaçırılma sebebi ise çok manidar.

Kendisini 'Kripto Kralı' olarak tanımlayan Aiden Pleterski Kanada'da tekrar gündem oldu. CTV News Toronto tarafından yapılan haberde, Aiden'in Aralık ayında Toronto'dan kaçırıldığını, işkence gördüğü ve 3 milyon dolar fidye istendiği yazıldı. Konuyla ilgili konuşan Aiden'in babası Adam Peters 3 gün boyunca oğlunun dehşeti yaşadığını belirterek şöyle dedi:

‘Oğlumu 3 gün rehin aldılar. Ontario’nun çeşitli yerlerinde gezdirdiler, dövdüler, işkence ettiler, yalnızca belirli kişilerle belirli telefon görüşmeleri yapmasına izin verdiler’

Açıklamalarının devamında Peters, gece geç saatlerde 3 milyon Kanada doları fidye talep eden bir telefon aldığını söyledi. Birkaç gün sonra oğlunun serbest bırakıldığını iddia eden baba, paranın derhal iade edilmesi için sürekli tehdit edildiğini söyledi.

DOLANDIRICI ÇIKTI

Olayın nedeni ise bir hayli ilginç. İddialara göre Aiden, kendisinden 40 milyon doların üzerinde yatırım yapmasını istediği yatırımcılarını dolandırdı ve bu paraları lüks tatillere, pahalı arabalara ve özel uçaklara harcadı.
Yaklaşık 16 milyon dolar harcadığı öne sürülen Aiden'in iflas ettiği de belirtildi. İflas mütevellisi Rob Stelzer, CTV Pleterski'ye "İnsanlara paralarını yatıracağını söylediği bir iş yürüttü ve öyle olmadı" dedi.

SAADET ZİNCİRİ ELİNDE PATLADI

Mağdurların avukatı olan Norman Groot'a göre, 29 milyon dolar Pleterski'nin yatırımcılara olan borcunun sadece bir kısmı.
Groot, Pleterski'nin bir saadet zinciri yürüterek müşterilerinin yatırımlarını kullandığını iddia ediyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video