Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO DÜNYASINDA TOPLULUKLARIN ANLAMI

kripto

Consensus 2023 katılımcıları kullanıcı odaklı tasarımın, kültürel anlayışın ve merkeziyetsizliğin ana akım kriptoyu yayılımını nasıl desteklediğini konuştular.

Kullanıcılar bir uygulamanın altında gerçekten ne olduğunu umursuyorlar mı?
Kripto paraların sansüre dirençli ve küresel anlamda erişilebilir olması değer vaadinin en önemli bileşenleri olarak görülüyor. Ancak teknolojinin var olması yeterli değil. Yayılması, güçlendirmesi ve ihtiyaç sahiplerine değer üretmesi için altyapının, ürünlerin ve hizmetlerin insanların hayatlarına dokunan bir yapıya bürünmesi önemli. 
Crypto Research and Design Labs (CRADL) kurucu ortağı Tricia Wang, interaktif oturumda, “Gerçek anlamda bir yayılım olması için günlük işleri ve sıradan kişileri hedeflemelisiniz” demişti. 
Bazen kripto geliştiricileri “obsesif biçimde pragmatik” olabiliyorlar yani belirli bir grup için işe yararken bir diğer grup için işlevsiz kalabilecek çözümlere meyledebiliyorlar.
Geliştiricilerin, insanların hayatında anlamlı etkiler oluşturmaları için odaklanmaları gereken “Başarıya götürecek tasarım prensipleri” neler olabilir? 
-Geliştiriciler ürünlerini olabildiğince ölçeklendirmeye mi çalışmalılar yoksa kullanıcıların ürünün nasıl işlediğine dair bilgi ve anlayış seviyelerini geliştirmeye mi odaklanmalılar?
-Kriptonun ve blok zincirlerinin gelişim süreci herkese açık mı olmalı yoksa gizli mi kalmalı?
-Merkeziyetsizlik hemen mi hayata geçirilmeli yoksa zamana mı yayılmalı?
Bu sorulara verilecek cevaplar seçenekleri de belirleyecek…

@Consensus 2023 Raporu’nu indirmek için tıklayınız. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video