Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO DOLANDIRICILARININ YENİ KOZU

Kripto

Kripto para dolandırıcıları, sosyal medya üzerinden kurbanlarını avlamak için farklı yöntemler denemeye devam ediyor. Bu kez sahte Apple yayını açarak kurbanlarını avladılar.

Sosyal medyayı kullanarak kurbanlarını avlamak isteyen kripto para dolandırıcılarının yeni kozu dünkü Apple'ın iPhone 14 lansmanı oldu. Kripto para dolandırıcıları sahte canlı yayınlarla kurbanlarını avlıyor. Kimi zaman Elon Musk kimi zaman da Vitalik Buterin‘in videolarını kullanarak canlı yayınlar düzenleyen bu dolandırıcılar, bu sefer Apple’ın etkinliğini taklit etti.
Dolandırıcılar, canlı yayında Apple CEO’su Tim Cook’un 2018’de CNN’e verdiği bir röportajı kullandı. Videonun çok sayıda kullanıcıya ulaşılabilmesi amacıyla başlık ve açıklama kısmında Apple ile ilgili birçok anahtar kelimeye yer verildi.
Apple’ın etkinliği sırasında açılan YouTube üzerinden açılan "Apple Event Live. Ceo of Apple Tim Cook: Apple & Metaverse in 2022.” başlıklı sahte yayını yaklaşık 70 bin kişi seyretti. YouTube, bazı kullanıcılara bu yayını anasayfada önerdi.
Yayındaki Ethereum ve Bitcoin logolarına tıklayan seyirciler, Apple ile ilgisi olmayan sahte bir web sitesine yönlendirildi. Bu sitede sahte vaatler ile kullanıcıların cüzdan bilgilerini girmesi isteniyor. Sonrasında cüzdandaki Bitcoin ve Ethereum'ları boşaltıyor. YouTube geç aksiyon alarak bu yayını uzun zaman sonra kaldırdı. Geçen yılki Apple etkinliğinde de sahte bir yayın açılmış ve 165 bin canlı izleyiciye ulaşılmıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video