Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

İNGİLTERE, BINANCE’İN LİSANSINI İPTAL ETTİ

İngiltere

İngiltere atıl durumda olan Binance şirketlerinin lisanslarını iptal etti.

ABD’deki düzenleyici baskının ortasında Binance’e bir kötü haberde İngiltere’den geldi.
İngiltere, Binance’in yan kuruluşu olan Binance Markets Limited’in (BML) İngiltere Mali Otoritesi’ndeki kaydını resmi olarak iptal etti.
FCA‘nın internet sitesinde yayınlanan duyuruda kaydın silinmesinin ardından Binance’in İngiltere’de herhangi bir hizmet  verme yetkisinin kalmadığı belirtildi.
Binance’e ilişkin İngiltere’deki izinlerin iptali 30 Mayıs’ta tamamlanmış, 7 Haziran’da da FCA tarafından yetkilerinin kaldırıldığı açıklanmıştı. Bugün yapılan duyuruyla Binance’in İngiltere’deki kaydının tamamen silindiği ifade edildi.

Borsadan Açıklama Geldi! “Şirket Çalışmıyordu”

Binance’in İngiltere ve Avrupa’daki büyümeden sorumlu bölge müdürü Ilir Laro Binance Markets Limited’in kaydının iptal edilmesinin operasyonel bir etkisi olmadığını zira BML’nin İngiltere’de hiçbir zaman faaliyete geçmediğini ifade etti.

“BML’yi 2020’de satın aldık ancak bu girişim başarılı olmadı ve o zamandan beri atıl bir durumda kaldı. BML İngiltere’de herhangi bir iş yapmadı. FCA’nın hamlesi de bu kullanılmayan izinlerin iptaline ilişkin. BML’nin artık herhangi bir FCA lisansı bulunmamaktadır.”

Binance’in İngiltere’de yeniden faaliyete geçmek için 8 Ekim 2023’te yürürlüğe girecek yeni yasal düzenlemeleri beklediği ifade edildi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video