Şubat 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

HONG KONG’DAN KRIPTO PARA BORSALARINI İÇEREN DÜZENLEMEYE ONAY

Hong

Hong Kong yasama konseyi, kara para ile mücadele ve terörün finansmanı (AML) protokollerinde sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) içerecek şekilde yeni bir değişikliğe gitti.

Yasama kurumu tarafından yayınlanan yeni değişiklik metninde, 1 Haziran 2023’ten itibaren yürürlüğe girecek yeni bir lisanslama rejimi oluşturulduğu belirtildi. Yeni rejim kapsamında kripto hizmet sağlayıcıları geleneksel finans kuruluşları ile aynı mevzuata tabi olacak.
Mevzuat kapsamında artık Hong Kong’ta faaliyet göstermek isteyen VASP‘lerin katı AML yönergelerinin ve yatırımcı koruma yasalarının gerekliliklerini yerine getirmesi gerecek. Yatırımcılar tarafından regülatörlerin kripto para borsası FTX’in iflasını fırsat olarak görerek bu AML prosedürlerini devreye soktuğu iddia edildi.
Hong Kong’un kripto para piyasalarının düzenlenmesine yönelik yoğun bir çalışması bulunuyor. Yakın tarihli bir konferansta yeni regülasyonlar hakkında ipuçlarına yer verilmişti.  Hong Kong yetkilileri ekim ayında düzenlenen FinTech haftasında, küresel sanal varlık hizmet sağlayıcılarını şehre davet etmeye hazır olduklarını belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video