Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

GÜNEY KORE’DEN KRIPTO PARA BORSALARINA SUÇLAMA

Güney

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) bünyesindeki Mali İstihbarat Birimi (FIU) geçen hafta MEXC, Phemex ve Kucoin ile başladığı yasa dışı faaliyet operasyonuna 13 farklı borsayı daha ekledi.

Yerel bir haber sitesinin 18 Ağustos tarihli haberinde yer alan bilgilere göre Güney Kore, geçen hafta yasa dışı reklam ve promosyon faaliyetleri nedeniyle MEXC, Phemex ve Kucoin’e karşı başlattığı soruşturmaya bu hafta 13 farklı borsa ve aracı kurumu da ekledi.
FIU tarafından kayıt edilmemiş 16 kurum Özel Finansal Bilgi Kullanımı yasasını ihlal ile suçlanarak soruşturma kapsamına girdi. Suçlamaya konu olan kurumlar haberde şu şekilde verildi: Kucoin, MEXC, Phemenx, XT.com, Bitrue, ZB.com, Bitglobal, CoinW, CoinEX, AAX, ZoomEX, Poloniex, BTCEX, BTCC, DigiFinex, Pionex.
FSC’nin Özel Finansal Bilgi Kullanımı yasası çerçevesinde denizaşırı aracı kurum ve borsalar, pazarlama ve promosyon faaliyetleri için FIU’dan onay almak zorundadır. Ayrıca Korece dil desteği ve Korece pazarlama faaliyetleri için de şirketler FIU onayına ihtiyaç duymaktadır.
Haberde verilen bilgilere göre, Özel Finansal Bilgi Yasası ihlali durumunda 5 yıla kadar hapis yahut 50 milyon won'a (37.800USD) kadar para cezası uygulanabiliyor. Ayrıca ilgili şirketin 5 yıl boyunca Kore sınırları içerisinde lisans alması ve faaliyet yürütmesi yasaklanıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video