Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para Moda

GUCCI’DEN METAVERSE ALTCOIN HAMLESİ

Gucci

İtalyan lüks moda markası Gucci, paylaştığı yeni tweet’te artık ApeCoin’i (APE) kabul etmeye başlayacaklarını duyurdu. Ünlü markadan gelen bu haber ise ApeCoin tarafında tam olarak karşılık bulamasa da APE topluluğu tarafından heyecanla karşılandı.

Floransa merkezli moda devi, 2021 boğa piyasasının ardından daha fazla kripto dostu müşteri çekmek amacıyla başlangıçta Mayıs ayından bu yana çeşitli kripto paralarla ödeme kabul ediyordu. Bitcoin ve Ethereum dışında Gucci, Dogecoin ve Shiba Inu dahil olmak üzere daha küçük kripto para birimlerinde de ödeme almaya başlamış ve topluluk tarafından olumlu dönüş almıştı.
Koinfinans.com'un bildirdiği üzere, Gucci müşterileri, kendilerine e-posta yoluyla gönderilen bir QR kodu yardımıyla ödeme yapabilecek. ApeCoin, şimdilik ABD’deki seçkin mağazalarda kullanılabilecek. Geçen ay, aynı zamanda, NFT pazarı SuperRare’in merkezi olmayan özerk organizasyonuna (DAO) 25.000 dolar yatırım yaparak dikkat çeken Gucci, bu alandaki çalışmalarını arttırmak istiyor gibi görünüyor. Gucci, Şubat ayında lüks ev markası, oyuncak markası Superplastic ile ortaklaşa bir dizi NFT de yayınlanmıştı.

Moda Dünyasından Kripto Dünyasına İlgi Artıyor

Moda dünyasının önemli bir diğer ismi Dolce & Gabbana da geçtiğimiz Eylül ayında kendi NFT koleksiyonunu tanıtmıştı. Gösterişli kıyafetleriyle tanınan Alman moda evi Philipp Plein, geçtiğimiz Ağustos ayında kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı. Nisan ayında, markanın arkasındaki tartışmalı tasarımcı Philipp Plein, şirketinin bu yıl kripto meraklılarından yaklaşık 16 milyon dolar kazanacağını tahmin etmişti.
Mart ayında piyasaya sürülen ApeCoin, Bored Ape Yacht Club NFT ekosisteminin resmi kripto para birimidir. Lansmandan sonra dalgalanmalar yaşayan token sürekli bir ivme kazanamadı. Şu anda piyasa değerine göre 31. sırada APE, gelecekte daha da büyümek istiyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video