Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

GRAYSCALE INVESTMENTS, SEC DAVASI ÖNCESİ İŞE ALIM YAPIYOR

Grayscale

Grayscale Investments, SEC’ye karşı devam eden davası öncesinde ETF ekibi için işe alım yapıyor.

Bir spot Bitcoin ETF başvurusu bulunan Grayscale Investments, SEC’ye karşı olan davasında işe alımlarla ibreyi kendi yönüne çevirmeye çalışıyor. Şirket dava öncesi ETF ekibinde işe alımlar yapıyor.

SEC davası öncesi Grayscale’de işe alımlar

Grayscale Investments, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden bir dava öncesinde ETF ekibi için işe alım yaparak, yaklaşan bir karar öncesi olumlu bir sinyal gönderdi. Kripto varlık yöneticisi, ETF işini geliştirmek için “Son derece yetenekli, analitik ve proaktif kıdemli ortak, ETF’ler” aradığını duyurdu.
Şirketin verdiği ilanda, bu rolün bir ETF ihraççısını oluşturma sürecinde yer alacağını ve iç paydaşlar ve dış iş ortaklarıyla iş birliği yapacağını belirtti.
Geçtiğimiz yıl, Grayscale Investments, SEC’nin amiral gemisi fonu GBTC’yi spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme teklifini reddetmesi üzerine dava açmıştı. Bu dava sonucunun yakın bir tarihte çıkması bekleniyor. Bu sonuç, diğer varlık yöneticilerinin spot Bitcoin fonları için yaptığı başvuruların inceleme sürecini etkileyebilir.
Grayscale için olası bir galibiyet, kripto sektöründe olumlu bir işaret olarak değerlendirilirken, bir kayıp ise spot fonlarının düzenleyici zorluklarla karşılaşmaya devam edeceğine işaret edebilir. Bu durum, kripto para birimi ve blockchain alanındaki düzenlemelerin sektörde nasıl bir etki yarattığına dair bir gösterge olabilir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video