Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

GOOGLE PLAY KRIPTO PARA VE NFT’LERİN ÖNÜNÜ AÇTI

Play

Google Play, blok zinciri teknolojisine ilişkin politikasında yapıcı bir değişikliğe giderek geliştiricilerin kripto para ve NFT içeren ürünler yayınlamasının önünü açtı.

Google Play 12 Temmuz tarihinde yaptığı bir politika değişikliğiyle birlikte mağaza üzerindeki kripto para ve NFT gibi ürünleri içeren uygulamalara izin verileceğini açıkladı. Bununla birlikte uygulamalardaki kripto para ve NFT içeriklerinin şeffaf ve sürdürülebilir olması beklenecek.
Ayrıca tokenize varlıkları uygulamalarına eklemek isteyen geliştiricilerin uygulama içerisinde blok zinciri tabanlı ürünlerin yer aldığını Play Console üzerinde belirtmeleri gerekecek.
Google Play Grup Ürün Müdürü Joseph Mills gelişme hakkındaki açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Geleneksel oyunları kullanıcıya ait içeriklerle yeniden tasarlamaktan, benzersiz NFT ödülleriyle kullanıcı sadakatini artırmaya kadar, yaratıcı uygulama içi deneyimlerin geliştiğini görmekten ve geliştiricilerin işlerini büyütmelerine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.

Mills, duyduğu heyecanın yanı sıra içerik üreticilerini şeffaf olması konusunda uyarırken kullanıcı güveninin öncelik teşkil ettiğini hatırlattı:

Uygulamaların tokenize dijital varlıklar konusunda kullanıcılara karşı şeffaf olmasını şart koşuyoruz. Eğer bir uygulama ya da oyun kullanıcılara tokenize dijital varlıklar satıyor ya da kazanmalarını sağlıyorsa, geliştiriciler bunu açıkça beyan etmelidir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video