Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

GENESIS VE FTX, İFLAS TALEBİNDE ANLAŞMAYA VARDI

anlaşma

Mahkeme dosyasında bulunan yasal anlaşmaya göre, FTX’e ait Alameda Research, iflas eden kripto şirketi Genesis’ten 175 milyon dolar talep edebilir.

Genesis’in FTX’e yönelik paralel iddialarından feragat eden anlaşmada, başlangıçta talep edilen yaklaşık 4 milyar dolarlık tutar önemli ölçüde azalmış görünüyor.
Avukatlar, kredi sağlayıcısı Genesis Global Capital’ın ocak ayında iflas başvurusunda bulunmasının ardından nihayet tasfiye işlemlerine başlanabileceğini umuyor.
Genesis’in avukatları tarafından hazırlanan mahkeme dosyasında şu ifadeler bulunuyor: “Uzlaşma, Genesis alacaklılarına yönelik yapılanma planının onaylanmasına giden yolu önemli ölçüde yumuşatacak.”
Paralel bir mahkeme dosyasında, FTX'in CEO'su John J. Ray III, yasal belirsizlikleri göz önünde bulundurarak şirketin çıkarlarını en iyi şekilde koruduğunu ve anlaşmanın adil olduğunu belirtti.
Kripto kışı, şimdilerde avukatların iflas süreçleriyle uğraştığı bu şirketler de dahil olmak üzere birçok kripto şirketinin çöküşüne tanık oldu.
FTX’in Genesis’ten asıl talebi, hedge fonu Alameda Research tarafından yapılan kredi geri ödemeleri ve Genesis’in FTX’ten çektiği varlıkları da içeren 3,88 milyar dolarlık bir tutardı.
Bununla birlikte Genesis Global Capital, FTX’in en büyük teminatsız alacaklısıdır ve mahkeme dosyasına göre 226 milyon dolar borçludur.
Temmuz ayında avukatlar, prensipte anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı ancak ayrıntıları paylaşmamışlardı. Şimdi ise anlaşma hakimlere sunuldu, duruşmalar 6 ve 13 Eylül’de gerçekleşecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video