Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

G.KORE, KRIPTO PARA KAZANÇLARI ÜZERİNDEN VERGİLENDİRMEYİ ERTELEDİ

erteledi

Güney Kore, 2.100 dolar üzerindeki kripto para kazançlarından yüzde 20 oranında vergi almak üzere yürürlüğe koyacağı yasayı 2025’e erteledi.

Güney Kore, 2022’den itibaren 2.100 dolar üzerindeki kripto varlık kazançlarından yüzde 20 oranında vergi alma sistemi başlayacaktı. Fakat muhalefet konumunda yer alan Halkın Gücü partisi tarihin ertelenmesini talep etti. Güney Koreli siyasi partiler bugün Ulusal Meclis’te kripto kazançlarının vergilendirilmesinin bir yıl ertelenmesini kapsayan, Güney Kore’nin kripto varlık vergisi yasasında yeni bir değişiklik yapmak adına anlaşmaya varılmıştı. Bu gelişmelerin yanı sıra bu kez de 1 Ocak 2023’te başlanması planlanan vergilendirme planları 2025’e kadar ertelendi.

Ertelendi

Uzun süredir Güney Kore’nin gündeminde olan kripto para kazançları üzerinde yüzde 20’lik bir verginin alınması 1 Ocak 2023 tarihinde başlayacaktı. Ancak Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Vergi Politikası Şefi Ko Kwang-hyo, yaptığı açıklamada Güney Kore’nin dijital varlıklar üzerindeki planlanan kripto vergisini iki yıl daha ertelediklerini duyurdu.
Ko’nun duyurusu, daha önce kripto vergisinin yeterli piyasa altyapısı hazırlanmasının ardından gelmesi gerektiğini belirten Başkan Yoon Suk-yeol’un altındaki yeni ekonomi politikası planlarının bir parçasıydı. Aynı zamanda Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Vergi Politikası Şefi, yaklaşmakta olan Dijital Varlıklar Temel Yasası’nın kripto para birimlerinin ihraç ve listelenmesi ile ilgili de düzenlemeler yapılacağını ekledi. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video