Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

FTX, KRIPTO BORSASINI YENİDEN BAŞLATMAYI PLANLIYOR

yeniden

Önerilen yeniden yapılanma planı, belirli bir borçlu sınıfının varlıklarını bir araya getirerek yeni bir denizaşırı borsa oluşturmayı temel alıyor.

-İflas yöneticileri, FTX.com platformunun yeniden başlatılmasına yönelik bir plan hazırladı.
-Yeniden başlatılması durumunda borsa yalnızca denizaşırı müşteriler tarafından kullanılabilecek.
-Plan kapsamında FTT token sahipleri hiçbir şey almayacak.
İflas eden kripto borsası FTX, alacaklılarını farklı sınıflara ayırmayı önerdi. Kabul etmeleri halinde bu sınıflardan birine üçüncü taraf yatırımcılarla birlikte FTX borsasını yeniden başlatma imkanı verilecek.
ABD saatiyle pazartesi akşamı yayımlanan başvuru dosyası alacaklıları gruplara bölüyor. İlk grup, FTX.com'un denizaşırı borsasının alacaklılarından oluşuyor ve "Dotcom müşteriler" olarak adlandırılıyorlar. Dosyada bu grup dışında "ABD alacaklıları", NFT alacaklıları, genel temerrüt alacaklıları, teminatlı alacaklılar gibi gruplar bulunuyor.
Bu taleplerin önceliği “Şelale yaklaşımına göre” belirleniyor ve her sınıfa, bir önceki sınıfın ödemesi bittikten sonra ödeme yapılıyor.
FTX.com’un eski müşterileri olan dotcom alacaklıları kategorisindeki üyelere, varlıklarını denizaşırı borsa planına yatırarak paydaş olabilme seçeneği sunuluyor.
FTX'in yeniden başlatılmasına dair ipuçları, geçici CEO John Ray III'ün mayıs ayında yayımladığı dosyalarda zaten yer alıyordu. Dosyalarda "FTX 2.0" ifadeleri kullanılmıştı.
Kripto Twitter'da Wassielawyer adlı kullanıcı, önerilen yeniden yapılandırma planının FTT sahiplerine yönelik bir düzenleme içermediğine dikkat çekti.
Token, SEC’nin aralık ayında FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ve Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison’a karşı oluşturduğu şikayet dosyasında “Menkul kıymet” olarak adlandırılmıştı.
CoinDesk'in piyasa verilerine göre FTT şu anda yüzde 7,95’lik bir artışla 1,46 dolardan işlem görüyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video