Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

FIFA METAVERSE İÇİN ALTCOIN TERCİHİNİ AÇIKLADI

FIFA

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası tam gaz devam ederken, FIFA metaverse oyunu için blockchain tercihininin Hedera olduğunu açıkladı. Metaverse’te ‘blockchain 2.0’ olarak adlandırılan hashgraph teknolojisi kullanılacak. Bu gelişme ise toplulukta heyecan yarattı.

Reality+, taraftarların sınırlı sayıda NFT ve gerçek dünya ödülleri kazanma şansı sunacak. Reality+, “Own The Zone” Web3 oyunu  için OTZ Sports ile ortaklık kurdu. Oyuncular her “Maç Kartı” için sekiz saha içi bölgeden ikisini ücretsiz olarak alacaklar.
Oyunun sona ermesinin ardından oyuncu bölgelerindeki hareketler, katılımcılara puan kazandıracak ve puanlamalar resmi verilerle desteklenecek. Katılımcıların bölge sayısı arttıkça maç günü başına 5000 Sterlin ve FIFA Futbol Ödülleri’ne katılım bileti gibi ödül şansı da artacak.
Ayrıca, “Maç Kartı” sonuçları, tüm katılımcılara katıldıkları için ödül olarak verilen ve futbol metaverse‘ünde NFT üretmek için çeşitli görsel kombinasyonlarla tanımlanan Own The Zone dijital koleksiyonlarının nadirlik seviyesi üzerinde de etkilidir.

FIFA, Metaverse Seçimini Hedera Network’ten Yana Kullandı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, karbon-negatif ağ Hedera ve Hedera Token Service (HTS), FIFA Dünya Kupası 2022 lisanslı metaverse oyununun arkasında olacak. Cüzdanların oluşturulması ve coin’lerin basılması blockchain aracılığıyla kesintisiz şekilde gerçekleşecek.
HBAR Vakfı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Alex Russman konuya ilişkin şu yorumu yaptı.
“Own The Zone sadece dünyanın en sevilen küresel spor etkinliği olan FIFA Dünya Kupası Katar 2022 ile başlamakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en büyük taraftar topluluklarına sınıfının en iyisi teknolojiyi ve oynanışı sergiliyor.”
Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video