Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

FED, KRIPTO PARA DENETİM PROGRAMINI AÇIKLADI

FED

FED’in yaptığı açıklamada, ticaret, saklama, borç verme veya ödemeler gibi kripto ile ilgili faaliyetlerde bulunan finansal kurumlar için yeni bir denetim programı başlatacağını duyurdu.

Yeni FED denetim programı kripto, blok zinciri teknolojisi, banka dışı teknoloji ortaklıkları ile ilgili faaliyetlere odaklanacak.
FED, eyalet üye bankalarının dolar token'ları ihraç etmeden, ellerinde tutmadan veya bunlarla işlem yapmadan önce FED’den yazılı onay almaları gerektiğini söylüyor.
FED tarafından paylaşılan kripto para açıklamasının tamamı:

Federal Rezerv Kurulu ,Salı günü, denetlediği bankalardaki yeni faaliyetleri denetleme programı hakkında ek bilgi verdi. Yeni faaliyetler arasında müşterilere bankacılık hizmetleri sunmak için banka dışı kuruluşlarla karmaşık, teknoloji odaklı ortaklıklar; kripto varlıklar ve dağıtık defter ya da “Blok zinciri” teknolojisini içeren faaliyetler yer alıyor.

Yeni faaliyetleri denetim programının amacı, bankacılık sisteminin güvenliğini ve sağlamlığını sağlamak için riskleri tanıyıp uygun şekilde ele alırken finansal inovasyonun faydalarını teşvik etmektir. Program, Federal Rezerv’in mevcut denetim süreçlerine entegre edilecek ve program uzmanları, yeni faaliyetlerde bulunan bankaları denetlemek için mevcut denetim ekipleriyle birlikte çalışacak.

Ayrıca Salı günü Kurul, Federal Rezerv tarafından denetlenen bir devlet bankasının belirli dolar token yani stablecoin faaliyetlerinde bulunmadan önce izlemesi gereken süreç hakkında, Federal Rezerv denetçilerine faaliyeti güvenli ve sağlam bir şekilde yürütmek için uygun önlemlere sahip olduğunu göstermek de dahil olmak üzere ek bilgi sağladı.

Bugünkü duyurular, finansal hizmetler ve ilgili teknolojiler gelişmeye devam ederken Federal Rezerv’in tüm taraflar için daha fazla netlik yaratmaya yönelik devam eden çalışmalarının bir parçasıdır.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video