Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ETİYOPYA’DAN KRIPTO BORSALARINA DÜZENLEME

Etiyopya

Kripto para birimlerinin yaygınlaşmaya başladığı Etiyopya’da kripto borsaları için yeni bir kural getirildi.

Kripto para borsaları artık hükümetler tarafından daha sıkı bir denetime tabii tutuluyor. Kripto para birimlerinin yaygınlaşmaya başladığı Etiyopya’da kripto borsaları için yeni bir kural getirildi.
Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Etiyopya’da faaliyet gösteren kripto para birimi hizmet sağlayıcılarının artık ülkenin Bilgi Ağı Güvenlik İdaresi (INSA) olarak bilinen siber güvenlik ajansına kaydolmaları gerekecek. Ajansa göre, kayıt çağrısına uymayan kripto para birimi hizmet sağlayıcılarına yasal önlemler uygulanacak.
Etiyopya siber güvenlik ajansı Bilgi Güvenlik İdaresi’nin (INSA) ülkede faaliyet gösteren kripto servis sağlayıcılarını kaydetme işleminin başladığını belirtti. Ajansın kripto varlıklarını kaydetmeye başlaması, INSA’nın yeniden kurulmasının önünü açan bir yasanın değiştirilmesiyle gerçekleşti. Yayımlanan rapora göre, değiştirilen yasa, siber güvenlik kurumuna kriptografik ürünleri ve ilgili işlemleri denetleme yetkisi veriyor. Ayrıca belirlenmiş “Kök Sertifika Yetkilisi” olarak INSA, kriptografik altyapısının yanı sıra işletim prosedürleri geliştirmekle de görevlendirildi. Ülkedeki bu yeni düzenleme kararı, ülkenin merkez bankası tarafından yapılan kripto para açıklamasının birkaç ay sonrasında geldi. Son olarak Etiyopya Ulusal Bankası (NBE) geçtiğimiz aylarda kişileri kripto para konusunda dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarmıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video