Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ENDONEZYA’DAN KRIPTO PARA ATAĞI

Endonezya

Kripto paralar birçok ülkenin gündeminde yer alıyor. Hükümetler kripto para konusunda çalışmalar yapmaya ve çeşitli Endonezya Merkez Bankası kripto paraları araştırdığını açıkladı.

Endonezya Merkez Bankası Başkanı Doni Primanto Joewono, ülkenin kripto para birimlerini finansal sistemine entegre etme olasılığını araştırdığını açıkladı. Joewono, Endonezya Merkez Bankası’nın farklı ihtiyaçları karşılamak için bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarma olasılığını araştırdığını belirtti.
Joewon’a göre, kripto para birimlerinin ortaya çıkışı, birçok ülkenin CBDC‘lerin uygulanabilirliğini araştırmasına yol açtı. Ayrıca Joewon, kripto para birimlerinin mevcut finansal sistemler için risk oluşturabileceği konusunda uyardı.
Joewono, konuyla ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"Endonezya Merkez Bankası, kripto varlıklar da dahil olmak üzere CBDC’nin olası etkilerini incelemeye devam ediyor. Kripto paralar potansiyel olarak ekonomik, parasal ve finansal sistem istikrarını etkileyebilecek yeni risklerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir."
Endonezya, yakında yayınlanması beklenen bir teknik inceleme ile CBDC seçeneğini araştıran ülkeler arasında yer alıyor.
G20 zirvesinde konuşan Endonezya Merkez Bankası Başkanı Doni Primanto Joewono, kripto para birimlerinin verimliliği ve katılımı artırmak gibi mevcut finansal sisteme faydalı olabilecek nitelikler barındırdığını sözlerine ekleyerek bu konuda çalışmalar yapıldığını belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video