Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

DIGITAL CURRENCY GROUP VE GENESIS ALACAKLILARI EL SIKIŞTI

Currency

Digital Currency Group (DCG), dün itibarıyla Genesis’in iflasında gündeme gelen talepleri karşılamak için şirketin alacaklılarıyla prensipte anlaştı.

DCG ve Genesis alacaklıları arasındaki planın, kripto para birimlerinin değerine bağlı olarak teminatsız alacaklılar için USD karşılığında yüzde 70-90 ayni olarak yüzde 65-90 oranında geri kazanımla sonuçlanabileceği düşünülüyor.

DCG ile Genesis alacaklıları anlaşmaya vardı

Bilindiği üzere Genesis’in kredi veren birimi, FTX’in çöküşünün ardından geçen yılın kasım ayında para çekme işlemlerini durdurdu. Bununla birlikte Genesis, 2023’ün başlarında iflas koruması için başvuruda bulundu. Geçtiğimiz ay ise DCG tarafından hissedarlara gönderilen bir mektupta, davadaki taleplerin çözüme kavuşturulması için prensip anlaşmasına varmaya yakın olunduğu belirtilmişti.

DCG’nin Mayıs 2023’te vadesi dolacak olan yaklaşık 630 milyon dolarlık teminatsız kredi ve 2032’de vadesi dolacak olan teminatsız senet kapsamındaki 1,1 milyar dolarlık mevcut yükümlülüklerini karşılamak üzere yeni bir kısmi geri ödeme anlaşması üzerinde mutabık kalındığı bildirildi.

Geri ödemelerin ise iki yıl vadeli yaklaşık 328,8 milyon dolar ve 7 yıl vadeli 830 milyon dolar olmak üzere iki ayrı bölümde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Öte yandan DCG’nin Mayıs 2023 vadeli krediler için kısmi geri ödeme anlaşması tarihinden sonra dört taksit halinde 270 milyon dolar ödeyeceği belirtildi.

KAYNAK

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video