Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

crypto.com, İSPANYA’DAN ONAY ALDI

İspanya

Kripto borsası, “kapsamlı” bir incelemenin ardından İspanya Merkez Bankası’na sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak kaydolduğunu açıkladı.

Dijital varlık borsası Crypto.com, İspanya Merkez Bankası’na sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak kayıt yaptırdığını duyurdu.
Şirketin kara para aklamayı önleme yönergelerine (AMLD) ve diğer mali suç yasalarına uygunluğu kapsamlı bir şekilde incelendi. İnceleme sonucunda crypto.com’un, İspanya’daki kullanıcılarına ürün ve hizmetlerini sunmasında herhangi bir sorun olmadığı onaylandı.
İspanya Merkez Bankası, 2021 yılında kripto hizmet sağlayıcıları için bir kayıt uygulaması başlatmıştı ve o zamandan beri Binance, Bitstamp ve BVNK gibi şirketler düzenleyiciye kayıt oldu.
Avrupa Birliği’nin yeni Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yasasının sonuçlandırılmasının ardından İspanya gibi birliğe üye ülkelerdeki düzenleyiciler, tasarıya uygun şekilde yeni standartları ve gereksinimleri uygulamaya başlayacak.
crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, gelişmeyle alakalı “İspanya Merkez Bankası’ndan VASP onayını almamız, kripto ve blok zinciri teknolojisini sorumlu bir şekilde ilerletmek adına düzenleyiciler ve hükümet yetkilileriyle çalışmaya olan bağlılığımızın ve istekliliğimizin kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video