Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

CRAİG WRİGHT’IN 516 BİN DOLAR ÖDEMESİ GEREKİYOR

Craig

Blok zinciri mucidi Satoshi Nakamoto olduğunu ve Bitcoin’le alakalı kavramların sahibi olduğunu söyleyen Avustralyalı bilgisayar uzmanı Craig Wright, kripto borsaları Coinbase ve Kraken’e karşı hak iddiasında bulunmaya devam etmek için 400 bin İngiliz sterlini (516 bin dolar) ödemek zorunda.

İngiltere ve Galler Yüksek Mahkemesi yargıcı James Mellor, Wright'ın yasal masrafları finanse edebileceğine ikna olmadığını söylüyor ve verilen hükümde Wright'ın mali durumuyla ilgili tutarsız açıklamaların altını çiziyor.
Mellor, Wright'ın ve yatırım şirketinin yasal masrafları karşılamak için yeterli likit varlığa sahip olduğu konusunu "İkna edici bulmadığını" ve güvencenin ödenmemesi durumunda davanın birkaç hafta içerisinde düşeceğini belirtiyor.
Wright, "Bitcoin" teriminde hakka sahip olduğunu ve Coinbase ile Kraken'ın Bitcoin (BTC) ve Bitcoin cash (BCH) işlemlerine izin vererek Bitcoin'in Satoshi vizyonuna (BSV) zarar verdiğini savunuyor.
Florida'da son gerçekleşen dava kapsamında Wright, Kleiman'ın mirasıyla ilgili bir anlaşmazlığı çözmek için gerekli bilgileri tam olarak açıklamaması nedeniyle kendini savunmak zorunda kaldı. Bu anlaşmazlık, 143 milyon dolarlık kripto para birimine sahip olma hakkı üzerine yapılıyor. Wright, eşi Ramona Ang hakkında mali bilgilere sahip olmadığını ve İngiltere mahkemelerine sunulan ifadelerin "kulaktan dolma" olduğunu iddia ediyor.
Oslo mahkemesi, ekim ayında Hodlonaut isimli Twitter kullanıcısının 2008 tarihli Bitcoin white paper'ının yazarı olduğunu iddia eden Wright'a karşı "sahtekar" ve "dolandırıcı" nitelendirmelerini haklı bulmuştu. Davanın temyizi ise bu yılın ilerleyen zamanlarında görülecek.
Kraken’ın sözcüsü CoinDesk’e yaptığı açıklamada kararın “Wright’ın Bitcoin’i kontrol etme iddialarına karşı savunmalarında önemli bir kazanım” olduğunu söyledi ve ekledi:
“Satoshi hiçbir zaman Bitcoin’in tek bir kişi tarafından kontrol edilmesini istemedi, bu yüzden Bitcoin yazılımını dünyanın yararına olacak şekilde açık kaynaklı lisanslar altında piyasaya sürdü.”
Coinbase ve Wright'ın avukatları, CoinDesk'in yorum talebine henüz yanıt vermedi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video