Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

COINBASE, ÖDEMELERİNE BITCOIN LIGHTNING EKLEMEYİ DÜŞÜNÜYOR

ödemeler

Coinbase (COIN), dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara daha fazla kripto para birimi ödemesi sunma planının bir parçası olarak ödemeler için Bitcoin’in Lightning ağını entegre etmek istiyor.

Kripto borsasının CEO’su Brian Armstrong, “Lightning’i en iyi şekilde nasıl ekleyebileceğimizi araştırıyoruz. Hiç de kolay olmayacak ama bence denemeye değer” diyor. Finansal hizmetler şirketi Block Inc.’in kurucusu Jack Dorsey’nin tweet’ine yanıt olarak “Birlikte inşa edelim” diye ekliyor.
Lightning Network, düşük maliyetle Bitcoin blok zincirindeki ödemeleri hızlandırmak için çalışan bir layer-2 çözümüdür ve yazılım sağlayıcıları arasında mikro ödeme kanallarını kullanan bir sistemdir.
Bu kanallar, iki tarafın blok zincirindeki fonları kilitlemesine olanak tanır. Ayrıca, birkaç işlemi ayrı ayrı gerçekleştirerek ve daha sonra tüm işlemleri ana blok zincirine gönderirken bir araya getirerek ağ yoğunluğunu azaltır.
Çarşamba günü itibarıyla Lightning Network'ün toplam kapasitesi yani tüm kanallarda ödemeler için kilitlenen toplam Bitcoin miktarı 4,686.64 BTC’dir. Bu da güncel fiyatlarla yaklaşık 138 milyon dolar değerindedir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video