Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

CITIBANK’TAN YENİ KRIPTO PARA RAPORU

para

Citibank, kripto para pazarının büyümesi için 3 faktörün katalizör görevi görebileceğini söyledi.

2023 yılına güzel bir başlangıç yapan Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler geçtiğimiz hafta büyük bir çöküş yaşadı.
Bu düşüş ayı piyasasının hala bitmediğine dair spekülasyonları artırırken Citibank’tan yeni bir rapor geldi.
Kripto para piyasasında düşüşlerin de olabileceğini belirten Citibank, kripto pazarının büyümesi için 3 faktörün katalizör görevi görebileceğini söyledi.
Banka, kripto sektörünün büyümesini hızlandırabilecek ilk faktörün Dağıtılmış Defter Teknolojisine (DLT) hızla artan ilgi olduğunu belirtti.
Ankete katılanların %74’ü DLT teknoloji ve dijital para birimleriyle ilgilendiğini ifade ederken bu oranın 2022 yılında %47 olduğu belirtildi.

“Ankete katılanların %74’ü Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) ve dijital para birimleri ile ilgileniyor. (Geçen yıl %47’den bu oran arttı) Bu rakamlar da DLT ivmesinin artmaya devam ettiğinin açık bir işareti.”

İkinci faktörün yatırımcıların CBDC‘lere olan ilgisinin artması olduğunu ifade eden Citibank, ankete katılanların %87’sinin CBDC’leri menkul kıymetlerin takasını desteklemek için güçlü bir araç olarak gördüğünü söyledi.
Üçüncü faktörün dijital para birimlerinin sunduğu hızlı ödeme kolaylığı olduğuna işaret eden banka ankete katılanların %77’sinin hızlı ödeme kolaylığının faaliyetleri üzerinde olumlu bir etki yapmasını beklediklerini belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video