Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

CHANPENG “CZ” ZHAO ABD’DE MAHSUR KALDI

Changpeng

Federal yargıcın kararı kesin: Binance’in kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dava süreci boyunca Birleşik Arap Emirlikleri’ne dönemeyecek.

Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekle suçlanan ve suçlamaları kabul eden Zhao’nun davasının Şubat 2024’te görülmesi planlanıyor. 175 milyon dolarlık bono ile serbest bırakılan eski CEO’nun 5 milyon dolar değerinde varlığı teminat olarak alındı. Zhao’nun kefaleti başlangıçta kendisinin, çocuklarının ve eşinin yaşadığı BAE’ye dönmesine izin veriyordu, ancak savcılar, kaçma riski olduğunu ve ABD’den ayrılmaması gerektiğini savundular.

Washington’ın Batı Bölgesi Bölge Yargıcı Richard Jones da Adalet Bakanlığı ile aynı fikirde olacak ki şöyle bir karar aldı:

“Sanık, çoğu durumda hükümetin önergesinin reddedilmesine neden olacak gerekçeler dile getirdi. Bununla birlikte, sanığın serveti ve BAE ile iade anlaşmamızın olmaması göz önüne bulundurulduğunda, hükümetin önergesi kritik bir hâl aldı. Buna ek olarak, sanığın ailesi BAE’de ikamet ediyor ve ABD ile borsa dışında bir bağı bulunmuyor. Sanık ceza süresinin azaltılmasını talep edeceğini belirtse de, hükümet 18 aya kadar hapis cezası isteyebilir. Sonuç olarak, sanığın yüzleşeceği bu karar ehemmiyetsiz bir ceza olmayacak.”

Potansiyel olarak 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalan Zhao, suçunu kabul ettiği gerekçesiyle hapis cezasını 10 aya düşürebilir.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video